Liga prvakinj se je ta teden nadaljevala z obračuni tretjega kroga skupinskega dela. Ta je za klube slovenskih legionark bil zelo uspešen.

Najbolj veseli so prav gotovo bili pri naših severnih sosedih, saj so avstrijske prvakinje iz St. Pöltna prišle do zgodovinske prve zmage v skupinskem delu. Za prve tri točke Avstrijk je najzaslužnejša postala Maria Mikolajova. Triindvajsetletna Slovakinja je edini zadetek na srečanju v Pragi zabila v prvi minuti sodnikovega polčasa drugega polčasa in na kolena spravila Slavio. Kapetanka slovenske reprezentance Mateja Zver je odigrala celotno srečanje.

Na papirju je slovensko obarvan bi tudi drugi obračun v skupini B, toda dvoboj Rome in Wolfsburga ni ponudil priložnosti za katero od nogometašic iz države na sončni strani Alp. Nina Kajzba in Zara Kramžar sta remi 1:1 spremljali s klopi Rimljank, medtem ko v kadru Nemk Sare Agrež ni bilo.

Jesenski del pod streho, Pomurkam se nasmiha nov naslov

Z zaostalim obračunom 9. kroga državnega prvenstva med ekipama Primorja in Krima se je tud…