Nogometašice Olimpije po dveh krogih kvalifikacijskega turnirja za ligo prvakinj ostajajo brez teoretičnih možnosti za napredovanje. Tudi na drugi tekmi so Ljubljančanke visoko izgubile in brez danega zadetka zasedajo zadnje mesto v skupini.

Po visokem porazu proti Minsku (0:6) so državne prvakinje tokrat gostile ciprsko ekipo Somatio Barcelona in prvi polčas proti favoriziranim nasprotnicam odigrale brez zadetkov. Takoj ob začetku drugega dela pa so ponovno nastopile črne minute Slovenk, ki so v pičlih treh minutah prejele kar tri zadetke. Podoben scenarij se je varovankam Petra Kristana pripetil že ob koncu prvega polčasa na uvodni tekmi proti Belorusinjam. Gostje so nadaljevale z napadalno igro in do konca zabile še trikrat ter se veselile visoke zmage. Zadetek Frede iz 88. minute bo morda odločilen v boju za prvo mesto in napredovanje iz skupine, saj imajo ciprske prvakinje sedaj boljšo gol razliko od nogometašic Minska, ki so slavile minimalno zmago proti Slovanu, in jim tako na medsebojnem dvoboju v zadnjem krogu zadostuje že točka.

Že omenjeni dvoboj med Ciprčankami in Belorusinjami bo na stadionu ŽAK odigran v ponedeljek 13. avgusta ob 17. uri. Istočasno bodo Ljubljančanke v Stožicah lovile pozitiven rezultat proti ekipi Slovana iz Bratislave.

OLIMPIJA LJUBLJANA – SOMATIO BARCELONA 0:6 (0:3)

Strelke: Hayes (48′, 67′), Freda (50′, 88′), Akaffou (51′), Georgiu (74′)

Nogometašice Radomelj so na umetni zelenici domžalskega športnega parka v sklopu 15. kroga…