Ljubljana te dni gosti kvalifikacijski turnir za uvrstitev v Ligo prvakinj, kjer ob domači Olimpiji nastopajo še ekipe Somatio Barcelone, Minska in Slovana iz Bratislave.

Nogometašice ljubljanske Olimpije so se na prvi tekmi pomerile z Minskom in turnir začele z visokim porazom. Belorusinje so v domačo mrežo pospravile pol ducata zadetkov in se ob koncu veselile visoke zmage 6:0. V prvem polčasu so se Ljubljančanke dobro upirale nasprotnicam in vse do 40. minute se rezultat ni spreminjal, nato pa so se začele črne minute zeleno-belih, ko so v pičlih sedmih minutah prejele tri zadetke in tekma je že ob odmoru bila odločena. Belorusinje so v drugem delu vajo ponovile in vodstvo podvojile ter se ob koncu zasluženo veselile visoke zmage.

Na drugi tekmi skupine 2 je ciprska ekipa Somatio Barcelona z 2:0 ugnala Slovan iz Bratislave. Naslednji tekmec Olimpije bodo Ciprčanke, tekma bo na sporedu ob 18.15 v petek. Iz skupine napreduje le prvouvrščeno moštvo.

MINSK – OLIMPIJA 6:0 (3:0)

Strelke: Pilipenko (40′, 45+2′), Ogbiagbevha (44′, 77′), Šmatko (58′), Diakite (83′)

Nogometašice Radomelj so na umetni zelenici domžalskega športnega parka v sklopu 15. kroga…