Po reprezentančni pavzi so se na nogometna igrišča ponovno vrnile nogometašice slovenskih prvoligaških klubov. Po treh krogih vrh zasedajo Krim, Olimpija in Pomurje, ki ostajajo s stoodstotnim izkupičkom.

Omenjeni trojici so pred tem krogom družbo delale tudi nogometašice Radomelj, ki pa so na gostovanju pri Krimu zabeležile svoj prvi poraz. Derbi kroga v Ljubljani je upravičil svoje ime in postregel z razburljivim dvobojem, na katerem so Krimovke bile spretnejše in srečnejše ter so se zasluženo veselile novih treh točk. Ob zmagi z rezultatom 3:2 so vsi zadetki padli med 30. in 67. minuto, dvakrat pa je prišlo do preobrata. Prve so po pol ure igre povedle Krimovke, svoj četrti gol v sezoni je zabila Lucija Grad, a so v zaključku polčasa Radomljanke uprizorile preobrat in z dvema goloma Zale Kuštrin na odmor odšle z vodstvom. Kuštrinova je na prav vseh dosedanjih tekmah v sezoni zabila po dvakrat! A svoj preobrat so v drugem delu uprizorile tudi domačinke, ki so z goloma Nike Pintarič v 50. minuti in Monike Kastelec v 67. prišle do novega kompleta treh točk. Krimovke bodo derbi kroga igrale tudi naslednji vikend, ko jih v Bratoncih čakajo aktualne državne prvakinje.

Zelo zanimivo je bilo tudi v Mariboru, kjer so gostovale Pomurke. Branilke naslova so se dolgo časa mučile z žilavimi domačinkami, a so po golih Kaje Korošec in Kim Juršnik ob zaključku prvega dela vseeno odšle na odmor z ugodnih 0:2. V 65. minuti je Albina Čizmazija rezultat povišala na 0:3, le minuto kasneje pa so Prekmurke zaradi drugega rumenega kartona Sare Makovec tekmo nadaljevale z igralko manj. Mariborčanke so številčno prednost na igrišču izkoristile v 88. minuti, ko je Karmen Ulbin realizirala najstrožjo kazen, a je s potezo tekme Špela Kolbl globoko v sodnikovem dodatku povišala na končnih 1:4. Ob štirih zadetkih so Pomurke na dvoboju še štirikrat zadele tudi okvir vrat.

V Velesovem so Cerkljanke gostile ljubljansko Olimpijo in proti favoriziranim gostjam preko Marcele Kos povedle že po treh minutah, a so zeleno-bele odlično odgovorile in dobrih deset minut kasneje rezultat že obrnile v svojo korist. Pod tri zadetke se je vpisala letos odlična Ana Milović, ki je v uvodnih treh krogih v odlični formi in je doslej zabila že 11-krat ter je tudi prva strelka lige. Družbo ji tam na drugem mestu s sedmimi zadetki dela Manca Suhoveršnik, ki je tokrat zabila dvakrat, zadetka pa se je veselila tudi kapetanka Manja Rogan.

Svoje prve zmage so se v tretjem krogu veselile Koprčanke, ki so na Bonifiki v primorskem derbiju gostile Primorje in visoko zmagale. Junakinja dvoboja, ki je minil ob prenosu na spletni strani Nogometne zveze Slovenije, je bila Anja Žvokelj, ki je zabila kar trikrat. Rekorderka po najhitreje doseženem zadetku v 1. SŽNL, Tina Paliska, je dodala svoje z dvema goloma, po enkrat pa sta se med strelke vpisali tudi Petra Pasar in Katja Trubačev. Domačinke so večino dela opravile že v prvem polčasu, ki so ga dobile z rezultatom 4:0, a so dobro igro nadaljevale tudi v drugem delu in ob koncu slavile z visokih 7:0.

Naloži več novic iz Ženski nogomet

Ljubljana proti Ptujčankam ni dovolila presenečenja

Nogometašice Ljubljane bodo prihodnji mesec v Stožicah zaigrale v finalu ženskega pokala, …