Z današnjim dnem se je uradno pričela nova sezona 1. SŽNL. Liga, v kateri nastopa osem moštev, je že takoj na začetku postregla z derbijem med Pomurjem in Olimpijo. Na tekmi preobratov so se prve zmage v sezoni veselile Prekmurke, ki so branilke naslova premagale z rezultatom 3:2.

V Beltincih so domačinke odločno krenile v napad od samega začetka in že po petih minutah povedle, potem ko je globinsko podajo v prostor izkoristila Špela Kolbl in se prvič v sezoni vpisala med strelke. Pomurke so si nato pripravile še nekaj obetavnih situaciji, a v zaključkih niso bile uspešne, kar so gostje znale kaznovati v 27. minuti, ko so izpeljale hitro akcijo, po kateri se je sama pred domačimi vrati znašla Barbara Kralj, ki je nato premagala vratarko Zalo Meršnik. Slednja se je z izjemno obrambo izkazala v 41. minuti, ko je s pomočjo prečke zaustavila odličen poizkus Adrijane Mori iz prostega strela.

V drugem polčasu so mreže mirovale vse do 73. minute, nato pa sta obe ekipi uprizorili izjemen zaključek. Prvič v drugem delu so se veselile Ljubljančanke, potem ko so v dveh potezah prešle skozi celotno igrišče, nato pa je Ana Milović z lepim preigravanjem in uspešnim zaključkom povedla Olimpijo v vodstvo. Na drugi strani je odgovor domačink bil hiter in odločen, saj je le dve minuti kasneje Špela Kolbl s svojim drugim zadetkom poskrbela za izenačenje na 2:2 in že takoj na uvodu vsem dala vedeti, da bo tudi letos zelo nevarna v boju za strelsko krono, ki jo je prejšnji sezoni osvojila z 31 goli. Pomurke so nato vse sile usmerile v napad, v 79. minuti so se že veselile novega vodstva, ki pa je zaradi prepovedanega položaja bil razveljavljen. V 84. minuti je blizu zadetka bila tudi Sara Agrež, a je njen strel iz prostega strela za las zgrešil gostujoča vrata. Le minuto kasneje so blizu zadetka bile tudi Ljubljančanke, vendar je Adrijana Mori iz ugodnega položaja merila mimo desne vratnice. Nato pa 86. minuta in gol odrešitve za Pomurje. Sara Makovec je prodirala po desni strani in v kazenski prostor poslala odlično podajo, ki jo je z lepim strelom zaključila Neli Hofman in tako poskrbela za veliko slavje v Beltincih.

Istočasno kot v Beltincih sta bili odigrani tudi srečanji v Radomljah in Mariboru in na obeh so se prvih zmag v sezoni veselile gostiteljice. V Radomljah so domačinke dolgo lomile odpor lani zadnjeuvrščene ekipe iz Ajdovščine, da bi svojo premoč kronale med 48. in 71. minuto drugega polčasa, ko so se zadetkov veselile Karmen Ulbin, Katarina Gadnik in Zala Kuštrin. Zelo zanimivo je bilo tudi v Mariboru, kjer so domačinke z rezultatom 4:3 ugnale ljubljanski Krim. Mariborčanke so skozi tekmo trikrat povedle z dvema zadetkoma prednosti, a so kljub temu Ljubljančanke vse do zadnjega sodnikovega žvižga bile v igri za ugoden rezultat. Najuspešnejši na terenu sta bili Ines Krajnc pri domačih in Nika Pintarič pri gostjah, obe sta zabili po dvakrat. Dvoboj med ekipama Ankarana in Cerkelj je na sporedu ob 17. uri.

SŽNL, 1. krog:

ŽNK TELEMACH GMT BELTINCI – ŽNK OLIMPIJA LJUBLJANA 3:2 (1:1)

Strelke: Kolbl 5′, 75′, Hofman 86′; Kralj 27′, Milović 73′

ŽNK MOJE-LECE.SI RADOMLJE – ŽNK AJDOVŠČINA 3:0 (0:0)

Strelke: Ulbin 48′, Gadnik 62′, Kuštrin 71′

ŽNK MARIBOR – ŽNK KRIM ROLLJET 4:3 (3:1)

Strelke: Krajnc 14′, 65′, Hanžič 23′, Juršnik 36′; Pintarič 33′, 47′, Intihar 72′

ŽNK ANKARAN OBALA  – ŽNK CERKLJE (17:00)

Nogometašice Radomelj so na umetni zelenici domžalskega športnega parka v sklopu 15. kroga…