V 20. krogu francoske Ligue 1 je Luka Elsner s svojimi varovanci gostoval v Monaku. Le Havre se je v kneževini pomeril proti Monacu, ki je v letošnji sezoni pri vrhu lestvice. Tekma se je končala z neodločenim izidom 1:1.

Prvi polčas se je odvijal brez omembe vrednih priložnosti. Dokaj taktična igra obeh ekip ni prinesla zadetkov, zato sta ekipi na odmor odšli z začetnim izidom 0:0. V uvodu v drug polčas sta oba stratega opravila po eno menjavo, prvi zadetek na tekmi pa je padel v 63. minuti. Za vodstvo domače ekipe je v 63. minuti poskrbel francoski napadalec Wissam Ben-Yedder. Le dve minuti kasneje je sledilo izenačenje. Za 1:1 je z avtogolom poskrbel nesrečni Youssouf Fofana. Avtogol v 65. minuti je bil hkrati tudi zadnji zadetek na današnjem srečanju. Velika točka Elsnerja in njegovih varovancev proti evropskemu velikanu iz Monaka.

Le Havre je po 20 odigranih tekmah na enajstem mestu. Trenutni izkupiček znaša 24 točk. Le Havre bo naslednjo tekmo odigral v francoskem pokalu, kjer se bo v osmini finala pomeril proti prvoligašu Strasbourg.