V torkovem večeru, natančneje ob 19. uri je bila na sporedu ena številnih tekem v Turškem pokalu. Tekma je imela močan slovenski pridih, saj je junak tekme bil bočni branilec slovenske izbrane vrste. Alanyaspor se je pomerila proti turškemu drugoligašu Kocaelispor, ter obračun dobila z rezultatom 1:0.

Glavno ime obračuna, je bil 29-letni slovenski reprezentant Jure Balkovec. V slogu največjih, je v 23. minuti tekme mojstrsko zadel iz prostega strela. Njegov zadetek je bil dovolj za zmago, ki jim je prinesla napredovanje v naslednjo fazo tekmovanja. Jure Balkovec je na terenu preživel vseh 90 minut.

Nekoliko slabše gre njegovemu moštvu v turški Super ligi, kjer zasedajo skromno 19. mesto. Sezona je še dolga, zato je možnost obstanka med turško klubsko elito še povsem realna. “Varno” 16. mesto na lestvici, ki ga trenutno zaseda Pendikspor, je oddaljeno le dve točki.

Naloži več novic od KF

Korošec zabil Panathinaikosu, ki pa v Bolgarijo potuje s prednostjo (VIDEO)

Grški Panathinaikos je, s pomočjo dveh Slovencev, evropsko sezono pričel z zmago nad Botev…