Prva liga Telemach je nazaj! Uvod v 20. krog najmočnejšega državnega prvenstva se je odvil v Ljubljani. Olimpija je na tekmi, ki se je pričela ob 13:00, gostila zadnjeuvrščeno Rogaško. Gledalci so bili na tekmi priča štirim zadetkom. Tekma se je končala z nedoločenim izidom 2:2.

Zmaji so hladen tuš doživeli že v 4. minuti tekme. Rogaška je na uvodu tekme, po avtogolu 25-letnega Muhamedbegovića, povedla z 1:0. Vodstvo je na 2:0 povišal Patrik Mijić, ki se je med strelce vpisal v 40. minuti srečanja. Slatničani so na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti. V nadaljevanju drugega polčasa Ljubljančani, kljub številnim menjavam, niso uspeli doseči zadetka. V drugem delu drugega polčasa so nogometaši Olimpije zmanjšali zaostanek. V 77. minuti je enajstmetrovko uspešno izvedel Timi Max Elšnik. Rogaška je bila na dobri poti do velike in pomembne zmage v boju za obstanek, a je za izenačenje na 2:2 poskrbel 21-letni Marko Brest. Za točko Olimpije je Brest poskrbel v izdihljajih sodnikovega dodatka.

Olimpija ima po 20 odigranih tekmah 38 točk. Celjani se lahko z jutrišnjo zmago še dodatno oddaljijo v boju za naslov prvaka. Rogaška še vedno zaseda dno lestvice. Po 20 odigranih tekmah ima Rogaška 12 točk.