Novopečeni prvoligaš iz Radomelj je v dveh dnevih odigral kar dve pripravljalni tekmi ter v svojo statistiko vknjižil zmago in poraz.

Radomljani so na domačem terenu najprej ugnali drugoligaša iz Brežic, tako kot v obeh primerih iz minule sezone 2. SNL pa so Posavce ugnali z dvema zadetkoma razlike. Ob zmagi s 3:1 so za domačine zabili Andrej Pogačar, Anže Pišek in Gal Primc.

Dan kasneje so varovanci Roka Hanžiča odpotovali v Posavje, kjer so se pomerili s hrvaškim prvoligašem Slavenom in izgubili z 1:2. V 14. minuti je Hrvate po strelu z glavo v vodstvo popeljal Niko Havelka, dvajset minut kasneje pa je z roba kazenskega prostora za 0:2 poskrbel Arijan Brković. Drugi polčas je pripadel Radomljanov, za katere je v 54. minuti zabil Žan Nikolić, ki je izkoristil zmedo v gostujočem kazenskem prostoru. Do konca so se na obeh straneh zvrstile še nekatere priložnosti, najbližje novemu zadetku pa je bil Marin Laušić, ki je stresel okvir slovenskih vrat.

Radomlje – Brežice 3:1
Strelci za Radomlje: Pogačar, Pišek in Primc

Radomlje – Slaven Koprivnica 1:2
Nikolić (54′); Havelka (14′), Brković (34′)
Začetna postava Radomelj: Šugić, Rok, Blaič, Mužek, Rugačević, Pišek, Nikolić, Cerar, Nikolić, Lenč, Gužec. Igrali so še: Varga, Kresar, Bilibal, Princ, Jarovič, Pogačar, Fortuga, Adrovič, Žulc.

Naloži več novic iz 2. liga

Čukarički premočan za Olimpijo

Nogometaši Olimpije so včeraj odigrali svojo četrto tekmo v tem pripravljalnem obdobju in …