Nogometaši Aluminija so v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 0:1 (0:0).

* Športni park, gledalcev 1500, sodniki: Obrenović, Kordež in Pospeh.
* Strelec: 0:1 Zahović (66.).
* Aluminij: Kovačić, Amuzie, Kontek, Martinović, Krajnc, Muminović, Petrovič, Vrbanec (od 74. Marinšek), Horvat, Matjašič (od 74. Leko), Maloku (od 88. Grgić).
* Maribor: Pirić, Klinar, Rajčević, Ivković, Kolmanič, Dervišević, Pihler, Žugelj (od 46. Tavares), Hotić, Mešanović (od 65. Cretu), Zahović (od 83. Kramarič).
* Rumeni kartoni: Amuzie, Krajnc; Pihler, Dervišević, Hotić.
* Rdeči karton: Pihler (61.).

Mariborčani, ki so prvič začeli tekmo z Ninom Žugljem in pri katerih so manjkali Marko Šuler, Mitja Viler, Martin Milec, Blaž Vrhovec, Jan Mlakar, Gregor Bajde in Luka Uskoković zaradi poškodb (Felipeja Santosa ni bilo v kadru, ker so kot tujci tokrat mesto v ekipi dobili Kenan Pirić, Jasmin Mešanović in Nardin Mulahusejnović), so še tretjič v sezoni premagali tekmeca iz Kidričevega.

Aluminij, med drugimi brez poškodovanega vratarja Luke Janžekoviča, se je sicer dobršen del tekme dodobra kosal s favoriziranimi gosti, ki pa so kljub igralcu manj na koncu prišli do šeste zmage na zadnjih sedmih tekmah. Imajo še neodločen izid z Muro v prejšnjem krogu. Na drugi strani je Aluminij po nizu štirih zmag zdaj vpisal zaporedna – spomladanska – poraza.

Ekipi v prvem polčasu nista postregli prav z razburljivo igro. Oliver Bogatinov in njegovi izbranci so v tem delu igre nevtralizirali vse nevarnejše može mariborskega napadalnega odseka, le v 15. minuti so Dinu Hotiću dovolili strel z roba kazenskega prostora, po katerem pa je Mariborova desetka zadela le zunanji del mreže malce z leve strani.

Podobno je na drugi strani, a še z malce večje razdalje, meril Stanley Amuzie v 27. minuti, najbolj razburljivo pa je bilo v 43. minuti, ko so bili gostitelji zelo blizu vodstva. takrat je Dejan Petrovič prišel do strela iz bližine malce z desne strani, žoga se je od ene in druge vratnice odbila še do Matica Vrbanca, ki pa jo je prav tako poslal le v napačno stran mreže.

V 53. minuti so Kidričani znova imeli lepo priložnost, ko je Jure Matjašič sam stekel proti Kenanu Piriću, potem streljal malce z desne strani, toda mariborski vratar je bil dobro postavljen in je preprečil vodstvo domačih.

Mariborčani, ki jim igra ob borbenih, agresivnih domačinih nikakor ni stekla po željah, so v 61. minuti ostali še brez Aleksa Pihlerja, Rade Obrenović mu je zaradi udarca z roko (ob ograjevanju je z roko rahlo zamahnil nazaj in v obraz zadel Lucasa Maria Horvata) pokazal drugi rumeni karton.

Kljub temu so si izbranci Darka Milaniča v 66. minuti priigrali dotlej najlepšo priložnost, streljal je Luka Zahović, Matija Kovačić pa je strel obranil. Povratnik v mariborski napad pa je povedel goste v vodstvo še v isti minuti, po podaji Amirja Derviševića iz desnega kota je najprej Marcos Tavares streljal z glavo, odbito žogo pa je iz bližine v mrežo pospravil Zahović.

V 76. minuti je na drugi strani od daleč s prostega strela sprožil Elvir Maloku, izkazal pa se je Pirić. Nevarno je bilo tudi v 80. minuti, ko so gosti žogo po Petrovičevem strelu preusmerili malo mimo vrat.

Aluminij bo v 22. krogu v nedeljo gostoval v Domžalah, Maribor pa bo dan prej gostil Gorico.

Vir novice: sta.si

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…