Prvoligaši so ta teden izkoristili proste dni, za prijateljske tekme ter podarili minutažo igralcem, ki ne igrajo redno ob vikendih ali pa so na preizkušnjah, na delu so bili Ankaran Hrvatini, Aluminij in Celje vsi pa so zabeležili poraze.

Ankaran se je v Gornji Radgoni pomeril proti turški ekipi Kardemir Karabuksporu in zabeležil visok poraz s 1:7, za Primorce je zadel Bradley. Nastopili so v naslednji postavi: Papadopulos, Ivanov, Đadava, Omenko, Mate, Ricardo, Angov, Humar, Dedić, Bradley, Ivkovović. V drugem polčasu so igrali še: Matošević, Karamarko, Dautović, Andrea, Dodlek, Blatančić, Rnjak, Beljanski. Kljub temu da je zaigrala zelo mešana zasedb so vseeno zabeležili previsok poraz je bil komentar tekme na uradni spletni strani. Že ob polčasu je bil rezultat 1:4 v prid Turkom.

Kidričani pa so se na pomožnem igrišču pomerili proti drugi ligaški ekipi Rogaške, tudi Aluminij je zabeležil poraz s 2:4. Za domače sta zadela Bračko in Nunić, nastopili so pa v naslednji zasedbi: Banić, Bajraktataj, Rodin, Bartulović, Rogina, Ahec, Mensah D., Splichal, Nunić, Bračko, Horvat, Vezjak, Vrbanec, Muminović, Petrović, Janžekovič.

Celjani so v Murski Soboti na Stadionu Bukovci odigrali prijateljsko srečanje proti ekipi Al Nasr Club iz Dubaja. Slednji so slavili zmago z rezultatom 1:2. Grofje so nastopili v postavi z večinoma nogometašem, ki so na preizkušnji.

Aluminij ima že eno zmago v novi sezoni prve lige, medtem ko je Ankaran zgolj pri eni točki, ko je remiziral proti Triglavu, Celje pa ni osvojilo niti ene točke. Ekipe bodo zagotovo rabile točke za obstanek v ligi ali pa boj za višja mesta na razpredelnici.

NK ANKARAN HRVATINI – KARDEMIR KARABUKSPOR 1:7 (1:4)
Strelci: Bradly (28′); Yatabare (11′, 12′, 36′, 72′), Torje (41′), Poko (49′, 51′)

NK ALUMINIJ – NK ROGAŠKA 2:4
Strelci: Bračko 1, Nunić 1; Šlogar 2, Neskić 1, Majer 1.

NK CELJE – AL NASR CLUB 1:2
Strelci: ?; Santos (23′), Barrada (36′).

Naloži več novic od Denis Vöröš

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…