Prvo tekmo dodatnih kvalifikacij za popolnitev Prve lige Telekom Slovenije so po sanjskem preobratu dobili nogometaši Zavrča. Haložani so tik pred koncem prvega polčasa, v katerem so prevladovali Kidričani, zaostajali za dva zadetka. Tudi po zaslugi Eda Kevina Kokorovića, saj je Aluminij povedel tudi po zaslugi hrvaškega vezista.


Kokorović je namreč zakrivil najstrožjo kazen, saj je v kazenskem prostoru igral z roko, že pred tem pa je z napačno podajo gostom omogočil, da so sestavili akcijo, ki je privedla do enajstmetrovke in zadetka Lovra Bizjaka. Se je pa zato Kokorović oddolžil v zaključku prvega polčasa, ko je v 42. minuti s predložkom iz prostega strela najprej našel Aleksa Pihlerja, ki je osamljen pred golom znižal na 2:1, dve minuti zatem pa se je nekdanji nogometaš Rijeke izkazal še natančno izvedenim prostim strelom v zgornji levi kot gola Luke Janžekovića.

Kidričani so štiri minute pred koncem klonili še tretjič in bodo v četrtek, dvoboj v Kidričevem se bo pričel ob 17. uri, loviti zadetek zaostanka. Tudi zaradi Kokorovića, ki je rek “od junaka do bedaka” tokrat nekoliko preobrnil.

  • Ajaxov talent podpisal za Celje

    Nogometni klub Celje je z navdušenjem naznanil podpis pogodbe z Jahnoahom Markelom, 21-let…
  • Zmaji dobili novega člana

    Nogometni klub Olimpija je okrepil svoje vrste z novim igralcem. Gre za 23-letnika iz Nemč…
  • Znani so pari za sezono 2024/25

    Danes ob 12:00 je na sedežu Nogometne zveze Slovenije potekal žreb parov za sezono 2024/25…
Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Peter Dominko
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Emilio Millan in Nick Perc o še tretji ničli v novi sezoni za Domžale

Občinski derbi je postregel z novo streznitvijo za Domžale. Mlinarji so bili boljši v vseh…