Dan pred odhodom v Italijo, kjer Rudar v četrtek čaka povratni dvoboj proti Tre Fioriju, je ekipa Marijana Pušnika izkoristila za pot v avstrijski Beljak, kjer je odigrala prijateljsko srečanje proti ruskemu Spartaku.

Tretjeuvrščena ekipa ruskega prvenstva, ki je v prejšnji sezoni v sklopu elitne Lige prvakov gostovala tudi v Ljudskem vrtu, se je ob koncu tekme veselila zmage s 3:1. Za Ruse je že v 6. minuti zadel Lomovicki, po dobre pol ure igre pa je njihovo prednost podvojil Hanni. Žarek upanja je za knape posijal v 38. minuti, ko je po zapravljeni najstrožji kazni Tučić nato ponovno prišel do žoge in jo v drugem poizkusu uspel poslati v mrežo nasprotnika. Izid srečanja je v 75. minuti postavil nizozemski napadalec Quincy Promes, ki je lani s 15. zadetki bil najboljši strelec ruskega prvenstva.

Rudar že v četrtek čaka povratni tekma proti predstavniku San Marina v kvalifikacijah za evropsko ligo. Dvoboj bo sicer odigran v italjanskem mestu Forli, saj je edini pravi stadion v žepni državici trenutno v fazi obnove.

SPARTAK MOSKVA – RUDAR VELENJE 3:1 (2:1)

Strelci: Lomovicki (6′), Hanni (32′), Promes (75′); Tučić (38′)

Rudar Velenje: Malnar, Pišek, Vasiljević, Tomašević, Pušaver, Bolha, Djair, Arap, Trifković, Tučić, Radić. Igrali so še: Stopajnik, Ćoralić, Kašnik, Vrabič, Barić, Kitek, Vodeb, Šantek, Solomun, Kamara, Šimunac, Serbinovski.

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…