Trojica slovenskih klubov, ki se mudi na pripravah v Turčiji je na prvih pripravljalnih obračunih v tem delu priprav zabeležila različne rezultate. Proti močnim nasprotnikom so slavili le Mariborčani, Celjani so zabeležili remi, medtem ko so državni prvaki iz Murske Sobote visoko izgubili.

Maribor se je pomeril z LASK-om, ki je jesenski del sezone v avstrijski bundesligi zaključil na skromnem 9. mestu. Vijoličasti so slavili z rezultatom 2:1, zmago pa sta četi Radovana Karanovića prinesla branilca. Nemanja Mitrović je v prvem polčasu po pol ure igre podajo Marka Alvirja iz kota preusmeril v mrežo in poskrbel za vodstvo ob odmoru. Na začetku drugega dela so Avstrijci izkoristili neodločnost mariborske obrambe in prišli do izenačenja, ko je mrežo štajercev zatresel Thomas Goiginger. Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 67. minuti, ko se je Mirko Mutavčić z velike razdalje odločil za strel in zabil pravi evrogol za končnih 2:1. Za Maribor sta debitirala tudi novinca iz Srbije Đorđe Ivanović in Stevan Nikolić, ki sta priložnost za igro dobila v drugem polčasu.

Krila Sovjetov iz Samare je bil prvi nasprotnik Celja v Turčiji, obračun proti osmouvrščeni ekipi ruskega državnega prvenstva pa se je zaključil brez zmagovalca. Obe ekipi sta dobili po en polčas, v obeh primerih so bile odločilne uvodne minute. Celjani so povedli v drugi minuti prvega dela po zadetku Ivana Božića, ki je uspešno izkoristil strel z bele točke. Rusi so najlepšo priložnost za izenačenje imeli v zaključku polčasa, ko so prav tako prišli do najstrožje kazni, toda strel Antona Zikovskega je Metod Jurhar ubranil. Prvi poizkus 25-letnega napadalca je sicer bil uspešen, a je glavni sodnik zahteval njegovo ponovitev. Ekipa Simona Rožmana je vodstvo držala do četrte minute drugega polčasa, ko je veliko napako celjske ožje obrambe izkoristil Leonid Gerčikov.

Najtežjo nalogo so na prvi tekmi v Turčiji imeli nogometaši Mure, ki so se pomerili z vodilno ekipo poljske Ekstraklase. Lech Poznan je svojo kvaliteto dokazal tudi proti slovenskih prvakom, proti katerim je z dvema zadetkoma prednosti povedel že sredi prvega polčasa. Tomi Horvat je v 34. minuti znižal rezultat na 1:2 in postavil izid polčasa, a so v nadaljevanju sedemkratni poljski prvaki še naprej držali visok ritem in z novima zadetkoma dodobra napolnili mrežo črno-belih.

Maribor – LASK 2:1 (1:0)
Mitrović (32′), Mutavčić (67′); Goiginger (52′)
Začetna postava Maribora: Jug, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek, Makoumbou, Repas, Alvir, Šturm, Mudrinski, Sirk. Igrali so še: Bergsen, Mutavčić, Klampfer, Uskoković, Koderman, Gorenak, Ivanović, Antolin, Žugelj, Nikolić, Sellouki, Vipotnik.

Celje – Krila Sovjetov 1:1 (1:0)
Božić (2′ 11m); Gerčikov (49′)
Začetna postava Celja: Jurhar, Brecl, Vuklišević, Zaletel, Marandici, Janjičić, Mayeuski, Božić, Svetlin, Begić, Sokler. Igrali so še: Lartey, Flis, Zec, Štravs, Šporn, Vrbanec, Kuzmanović, Rorič, Džumhur, Panić

Mura – Lech Poznan 1:4 (1:2)
Horvat (34′); Amaral (21′, 63′), Kaminski (25′), Marchwinski (58′)
Začetna postava Mure: Zalokar, Cipot K., Gorenc, Pucko, Maruško, Kous, Horvat, Šturm, Cipot T., Mulahusejnović, Klepač. Igrali so še: Gyergyek, Bagola, Karamarko, Nerguti, Beganović, Kozar, Ouro, Bobičanec, Kompan Breznik, Kasalo, Lotrič