Nogometaši Maribora in Celja so se v 6. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0).

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 3200, sodniki: Obrenović (Ljubljana), Gabrovec (Markovci) in Skok (Ptujska Gora).
* Strelci: 1:0 Šuler (77.), 1:1 Džinić (82.).
* Maribor: Handanović, Pihler, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević, Vrhovec (od 69. Vršič), Hotić, Mešanović (od 89. Bajde), Mlakar (od 61. Tavares), Zahović.
* Celje: Rozman, Andrejašič, Zaletel (od 77. Cvek), Džinić, Travner, Vidmajer, Pišek, Pungaršek, Lotrič (od 90. Pečnik), Požeg Vancaš, Ibišević (od 83. Vizinger).
* Rumeni kartoni: Dervišević, Šuler, Ivković, Vršič; Pišek, Požeg Vancaš, Rozman.
* Rdeči kartoni: /.

Dvoboj prve in zadnje ekipe prvenstva se je končal brez zmagovalca. Mariborčani so opozarjali, da si Celjani po kakovosti zaslužijo višje mesto na lestvici, danes pa jim kljub temu vedenju ni uspelo priti do nove, pete zmage. So pa izbranci Darka Milaniča še vedno neporaženi in zanesljivo na vrhu lestvice, Celjani pa so pokazali, da slab začetek sezone vsekakor ni njihova realnost.

Tekma v Mariboru se je začela z 21-minutno navijaško tišino v znak spoštovanja Roku Černicu, še ne 21-letnemu navijaču Maribora in velikemu humanitarcu, ki je preminil v začetku tedna. Tudi igralci Maribora so na stadion prišli v dresih z njegovim priimkom.

Sicer pa je bilo na zelenici v teh trenutkih tudi dokaj umirjeno na obeh straneh, pobudo so imeli gostitelji, a brez pravih priložnosti oziroma praktično brez (nevarnih) strelov proti golu.

Tako Celjani kot Mariborčani so nekajkrat poskušali, a precej nenatančno, je pa prvi resneje zagrozil Dino Hotić v 39. minuti z 20 metrov, takrat je žogo poslal le malo mimo vrat. Najlepšo priložnost dotlej pa je imel Jan Mlakar v 41. minuti, vendar je z glavo iz bližine za malo zgrešil cilj po podaji z leve strani.

V uvodu drugega dela je najprej Luka Zahović iz ugodnega položaja grdo zgrešil, na drugi strani pa je Elvedin Džinić spet z glavo sicer meril proti golu, a Jasmin Handanović ni imel težav.

Zahović je znova poskusil v 60. minuti, a bil spet nenatančen, v 66. minuti pa so bili znova nevarni Celjani, ko je s plasiranim strelom z leve poskusil povratnik v ekipo (po špekulacijah glede prestopa v Maribor) Rudi Požeg Vancaš, toda le za malo zgrešil oddaljeno vratnico.

V 73. minuti pa je izjemno priložnost spet zapravil Požeg Vancaš, ki je po lepi podaji Mitje Lotriča prišel sam pred Handanovića, a je slednji izvrstno posredoval.

Kazen je sledila štiri minute pozneje, ko je Marko Šuler zadel z glavo za 1:0 po podaji Aleksa Pihlerja z desne strani. V 81. minuti je Lovro Cvek na drugi strani z volejem poskusil iz bližine z leve strani, mariborski vratar pa je bil na mestu, tako kot malce pozneje po poskusu Lotriča.

Pritisk Celja pa se je obrestoval v 82. minuti, ko je po kotu z desne strani sredi kazenskega prostora sam ostal Džinić in z volejem zadel za 1:1.

Celjani so bili blizu drugega gola v 87. minuti, po napaki Šulerja je do strela v kazenskem prostoru prišel Dario Vizinger, spet pa se je izkazal Handanović, tako kot tudi malo zatem po novem poskusu Požega Vancaša.

V 88. minuti je še Lotrič žogo z roba kazenskega prostora poslal za nekaj centimetrov mimo leve vratnice mariborskega gola, kar je pomenilo delitev točk.

Mariborčani bodo v 7. krogu v nedeljo gostovali v Kranju, Celjani pa bodo dva dni prej gostili Domžale.

Vir novice: sta.si

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…