Domžalčani bodo v Luksemburgu proti Swift Hesperangu branili zadetek prednosti s prve tekme in v 90 minutah povratnega obračuna iskali pot do uvrstitve v drugi krog kvalifikacij za konferenčno ligo.

Varovanci Dejana Djuranovića so pred tednom dni obrambno naravnane Luksemburžane strli z zadetkom Andraža Žiniča, ki je za zmago z 1:0 zabil v 58. minuti srečanja. “Povratno tekmo že nestrpno pričakujemo, saj gre za evropske dvoboje, ki smo si jih izborili v lanski uspešni sezoni. Pričakujem, da se bo nasprotnik tokrat malce bolj odprl. Doseči morajo namreč zadetek, ki bi jih vrnil v igro. V Domžalah so bili zelo obrambno naravnani, sedaj pa bodo morali stopiti višje in osebno mi to zelo ugaja, saj bom zaradi tega v napadu imel več prostora, je pred obračunom dejal lani najboljši strelec Domžalčanov Dario Kolobarić, ki bo v luksemburški prestolnici lovil svoj prvi zadetek v evropskih pokalih. Domžalčani so tja prispeli včeraj v popoldanskih urah in se znašli v vremenskih pogojih, ki so v tem trenutku popolnoma nepremerljivi s tistimi v domovini. Pogoji za igranje nogometa bodo odlični, saj bo napovedana večerna temperatura zraka znašala prijetnih 22 stopinj.

V majhni kneževini, umeščeni med Belgijo, Francijo in Nemčijo, so dvakratni slovenski prvaki v preteklosti že gostovali in tudi bili rezultatsko uspešni. Poleti leta 2008 so namreč v prvem kvalifikacijskem krogu za uvrstitev v ligo prvakov na gostovanju pri Dudelangu slavili z 0:1. Ob podobnem rezultatu na današnji tekmi si bi Domžale izborile drugi kvalifikacijski krog, v katerem bi se pomerile z zmagovalcem obračuna med finsko Honko in ferskim Runavikom. Prvi obračun na Finskem se je končal brez zadetkov.