Nogometaši Domžal in Mure so se v 30. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).

* Športni park, gledalcev 850, sodniki: Vinčić, Klančnik in Benc.
* Strelca: 1:0 Mujan (11.), 1:1 Lorbek (37.).
* Domžale: Santini, Sikošek, Klemenčič, Dobrovoljc, Rom, Vetrih, Mujan, Hodžić (od 75. Žužek), Ibričić, Pečnik (od 46. Podlogar), Nicholson (od 57. Vuk).
* Mura: Obradović, Pucko, Maruško, Pošković, Kous (od 71. Karničnik), Bobičanec (od 81. Čerimagić), Lorbek, Kozar, Horvat, Kouter, Sirk (od 84. Šušnjara).
* Rumeni karton: Mujan.
* Rdeči karton: /.

Domžalčani, ki so tokrat pogrešali Adama Gnezdo Čerina in poškodovanega Dejana Lazarevića, so v dvoboj z Muro vstopili z dobro popotnico štirih zmag z zadnjih petih tekem. Tokrat jim do novega polnega izkupička ni uspelo priti, a so kljub temu še vedno trdno na tretjem mestu. Mura se je že z enajstim remijem (tretjim zaporednim proti Domžalam) sezone vsaj začasno prebila na četrto mesto.

Domžalčani so odločneje začeli tekmo in zasluženo povedli v 11. minuti, ko je s silovitim strelom s slabih 20 metrov zadel Tonči Mujan. Žoga se je od prečke odbila v mrežo. Novo lepo priložnost so imeli v 13. minuti, ko je iz bližine z glavo streljal Shamar Nicholson, Matko Obradović pa je žogo odbil. Ta je prišla do Gabra Dobrovoljca, čigar strel iz obrata pa so gosti blokirali.

Sledilo je nekoliko mirnejše dogajanje, ki pa ga je v 37. minuti razburkal Nik Lorbek. Ta je prišel do strela malce z desne strani s približno 20 metrov in žogo poslal v malo mrežico na nasprotni strani domžalskega gola. V 42. minuti je bilo nekoliko vroče tudi po podaji Tomija Horvata, ko je žoga zletela malo mimo vrat.

V drugem polčasu je v 52. minuti prvi nevarneje zagrozil Lorbek, ki je s streljal s podobnega položaja kot pri zadetku, a tokrat je Krševan Santini žogo odbil čez gol. Sledilo je novo obdobje brez posebnega razburjenja in priložnosti. Oboji so sicer znali priti v kazenski prostor ali njegovo bližino, toda pravega, nevarnega strela niso zmogli.

Domžalčani bodo v 31. krogu v soboto gostovali v Kidričevem, Sobočani pa bodo dan pozneje gostili Velenjčane.

Vir novice: sta.si

Derbi po preobratu pripadel Mariboru

Olimpija je danes, ob 18.30 uri, v zaostalem 26. krogu Prve lige Telemach, gostila Maribor…