[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=589]

Na uvodni tekmi 24. kroga Prve lige Telekom Slovenije so se nogometaši Olimpije in Triglava pred praznimi tribunami v Stožicah razšli z remijem 1:1. Zmaje je v vodstvo popeljal Aleksander Rodič, Orlom pa je točko priskrbel Dinnyuy Kongnyuy, ki je vse svoje tri letošnje zadetke dosegel prav proti zeleno-belim. Olimpija na razpredelnici ostaja na skromnem sedmem mestu, zadnjeuvrščeni Triglav, ki pa pridno zbira točke, pa za Krko zaostaja le eno točko.

Ljubljanska Olimpija je v želji po zmagi in novih treh točk srečanje začela odločno in že v 9. minuti prišla do vodstva. Miroljub Kostić je  s kakšnih 25 metrov sprožil z razdalje, Aleksandar Rodić, ki je bil najbolj spreten v kazenskem prostoru, pa je ‘odpadek’ spremenil v zadetek. Štiri minute pozneje je z glavo poskusil še Antonio Delamea Mlinar, a je bil kranjski vratar na mestu. V 16. minuti je po levi strani pobegnil William Franklin Vicente, sprožil nevaren strel proti vratom, a zadel le zunanji del mreže. V 19. minuti pa so gosti izenačili. Uroš Šalibrk je prodrl po levi strani in poslal ostro žogo pred vrata Aleksandra Šelige, tam pa se je najbolje znašel Dinyuy Kongnyuy, ki je žogo pospravil v mrežo. V 31. minuti so Kranjčani znova zapretili, ko je bil po predložku Vlada Šmita z glavo nenatančen Ajdin Redžić, ki je bil popolnoma sam pred ljubljanskimi vrati. Minuto pred koncem polčasa pa je bil po novem ostrem predložku Šmita za odtenek prepočasen še Matej Poplatnik.

Tudi v drugem polčasu je bilo srečanje še naprej odprto, po številu priložnosti so bili gostje celo bližje zmagi kot gostitelji. V 52. minuti je z glavo streljal Aris Zarifović, vendar je meril previsoko. V 60. minuti so Kranjčani prek Mateja Poplatnika dosegli gol, a so ga sodniki razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Dinnyuy Kongnyuy je imel v 74. minuti novo veliko priložnost za vodstvo, a je po obračunu z oči v oči z vratarjem Šeligo meril slabo. Tri minute pozneje je bila Olimpija znova blizu zadetka, po strelu Marka Vukčevića je na golovi odbil Vlado Šmit v kot. V 80. minuti je Rodiću le uspelo žogo spraviti v mrežo, a zadetek spet ni obveljal zaradi prepovedanega položaja. Ljubljančani so v zadnjih petnajstih minutah krenili po zmago, vendar so bili njihovi napadi neuspešni in preveč jalovi. Tik pred koncem tekme je Redžić imel priložnost, da bi sam odločil tekmo, vendar je preveč okleval z zaključnim strelom. Olimpija pa je imela v eni zadnjih akcij na tekmi priložnost za zadetek iz prostega strela z roba kazenskega prostora, a je Damjan Trifković nastreljal živi zid in tekma se je končala z neodločenim izidom 1:1. S točko so veliko bolj zadovoljni gostje iz Kranja, Ljubljančani pa so pod vodstvom trenerja Kosanovića še vedno brez zmage proti Triglavu in ostajajo na skromnem sedmem mestu.

Ljubljanska Olimpija bo v 25. krogu v soboto gostovala v Novi Gorici, Triglav pa bo doma gostil Maribor, še prej pa bo v sredo v sklopu zaostale tekme v Kranj prišel Koper.