Mariborčani so včeraj odigrali še peto pripravljalno srečanje, še tretjič to poletje so gostovali v Bakovcih, kjer so tokrat remizirali s hrvaškim prvoligašem Zadrom, končni izid srečanja je bil 2:2, v dresu Maribora pa se je prvič predstavil tudi novinec Welle N’Diaye.

Enega od dveh zadetkov je prispeval tudi Marko Šuler, ki je v uvodu drugega polčasa z glavo zadel po kotu Matica Črnica. Izkušeni Korošec je zadel še drugič, odkar se je pozimi preselil v Ljudski vrt, pozimi je v eni od pripravljalnih tekem zatresel mrežo Beltincev. 31-letni branilec je bil vesel zadetka, a v pogovoru za klubsko spletno stran poudaril, da ni bilo popolnega zadovoljstva, saj mreža vijoličastih ni ostala nedotaknjena: “Lepo je zadeti, toda zadovoljen sem, ko naša mreža ostane nedotaknjena. Zato tokrat ni popolnega zadovoljstva. Če le gre, obrambni nogometaši pomagamo tudi v napadu. Doslej mi je šlo dobro pri napadalnih prekinitvah, naj se tako nadaljuje. Sicer pa je bil to test, ko smo se morali privaditi na razmere. Bilo je vroče z različnih vidikov, podobno bo najbrž tudi v Mostarju. Rezultat morda ne odraža realnega dogajanja na igrišču, a je šlo za eno v nizu tekem, ki nas bo pripeljala do želene pripravljenosti. Zdaj še vadimo z večjo intenzivnostjo, nato bo ritem prilagojen. Delamo dobro in komaj že čakamo uradne tekme, za katere vsi vemo, koliko nam pomenijo.”