Mariborčani so danes v avstrijskem Wildonu odigrali mednarodno pripravljalno srečanje in proti graškemu Sturmu reprezentančni premor izkoristili za dodatno uigravanje in piljenje forme. Vijoličasti so doživeli visok poraz.

Trikratni avstrijski prvaki so večino dela opravili že v prvih 45 minutah, ko so kar štirikrat spravili žogo za hrbet Menna Bergsna. Usodne so bile štiri minute sredi prvega dela, ko so Nizozemca ugnali Alois Oroz, William Bøving in Aleksandar Borković, za rezultat polčasa pa je tik pred odhodom na odmor iz najstrožje kazni poskrbel gruzijski reprezentant Otar Kiteišvili. Maribor si v prvem delu ni priigral zares prave priložnosti, je pa Damir Krznar prvič na uradni tekmi dal priložnost dolgo pričakovani okrepitvi vijoličastih. Ishaq Rafiu je v igro vstopil v 30. minuti srečanja in prikazal nekaj dobrih potez. V nadaljevanju sta oba trenerja priložnost ponudila še igralcem s klopi. Oba zadetka v drugem polčasu sta padla v samem zaključku. Rok Sirk je v 78. minuti iz najstrožje kazni znižal na 4:1, toda le tri minute kasneje so Gradčani ponovno zadeli in postavili končnih 5:1. Bolj kot s samim rezultatom se bodo v naslednjih dneh pri vijoličastih bržčas ukvarjali s posledicami današnjega obračuna, predvsem s poškodbo mladega Tineta Čuka. Sedemnajstletni krilni nogometaš je teren zaradi težave s kolenom zapustil v 40. minuti, ni pa še znano ali gre za težjo poškodbo.

Sturm Graz – Maribor 5:1 (4:0)
Oroz (21′), Bøving (22′), Borković (25′), Kiteišvili (37′ 11m), Lang (81′); Sirk (78′ 11m)