Ljudski vrt je gostil drugi štajerski derbi aktualne sezone, na katerem so ponovno vse tri točke osvojili nogometaši Maribora. Vijoličasti so slavili z rezultatom 2:0.

V prvem polčasu nismo videli veliko priložnosti z obeh strani in posledično sta oba vratarja imela malo dela. Prvi so zapretili Mariborčani, ki so dobro začeli srečanje in hitro zapretili. Po podaji Marka Alvirja je do strela z glavo prišel Ognjen Mudrinski, toda Florijan Raduha je žogo brez večjih težav ukrotil. Celjani so svoj edini pravi poizkus v prvem delu imeli deset minut kasneje, ko je Tamar Svetlin preigraval in se z roba kazenskega prostora odločil za močan strel po tleh, vendar je Ažbe Jug njegov poizkus odbil. Nekaj trenutkov kasneje pa veselje na domačih tribunah, potem ko se je Alvir na nasprotni polovici dokopal do žoge in prodrl pred gostujoča vrata, kjer je s podajo na desno zaposlil Nina Žuglja, kateri je zabil svoj drugi gol v tej sezoni. Prvič je mrežo nasprotnika zatresel v prvem krogu, ko so vijoličasti slavili v Celju. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so podjetnejši bili petnajstkratni državni prvaki. V 18. minuti je ponovno poizkušal Žugelj, toda njegov strel je zletel mimo vrat, v sodnikovem dodatku prvega polčasa pa je s strelom z razdalje zapretil še Alvir, a je Raduha žogo uspel odbit v kot.

Mariborčani so tudi v drugem polčasu bolje stali na terenu in v 58. minuti imeli imenitno priložnost, ko se je sam pred vratarjem gostov znašel Alvir, katerega je kot zadnji obrambni igralec s hrbta podrl Žan Zaletel, vendar pa se glavni sodnik Dejan Balažič ni odločil za pisk in prosti strel v nevarni coni ter posledično rdeči karton za celjskega branilca. Odločitev Ljubljančana je podprl tudi njegov prvi pomočnik Robert Vukan, ki je bil še najbližje dogajanju. Velika napaka obeh sodnikov. Toda to ni zmedlo vijoličastih, ki so do podvojitve vodstva prišli le nekaj minut kasneje. David Zec je žogo slabo podal proti Raduhi, darilo pa je izkoristil Mudrinski in dosegel svoj prvenec v dresu Maribora. Celjani so prvič v drugem polčasu zapretili šele v 70. minuti, toda strel Žana Medveda je Jug odbil v kot. Šest minut kasneje je domači čuvaj mreže ponovno bil na delu, tokrat je z roba kazenskega prostora močno streljal Danec Adam Jakobsen, a se je Jug izkazal, vajo pa je ponovil tudi v 83. minuti, ko je z leve prodrl Ester Sokler. V zadnjih sekundah srečanja pa še ena priložnost za domačine, po strelu Kronavetra iz več kot 20 metrov se je z odlično obrambo izkazal Raduha in ostalo je pri 2:0.