Danes je kar pet slovenskih prvoligašev odigralo pripravljene tekme. Edini uspešni so bili nogometaši Domžal, ki so pričakovano slavili proti celjskemu Šampionu, medtem ko so Mura, Maribor, Olimpija in kranjski Triglav priznali premoč svojim nasprotnikom.

Mura je že v dopoldanskem terminu drugo pripravljalno tekmo na novo tekmovalno sezono in priznala premoč madžarskemu Ferencvarošu. Gostje so povedli v 14. minuti, tik pred odhodom na odmor je rezultat izenačil Kai Cipot. V drugem delu srečanja so povsem zagospodarili Madžari, ter Muri nasuli še tri zadetke, ter se na koncu veselili zmage z 1:4.

Mura : Ferencvaroš 1:4 (1:1)

Cipot 41`

Mura: Šafarić, Karničnik, Bošković, Laci, Šturm, Kozar, Lorbek, Horvat, Bobičanec, Cipot, Sirk. Drugi polčas: Gyergyek, Kous, Dalić, Karamarko, Pucko, Šporn, Maruško, Bubnjar, Šušnjara, Maroša.

Tudi za nogometaši Maribora je bila danes druga pripravljalna preizkušnja. Mariborčani so se v sosednji Avstriji pomerili z ruskim FC Akhmat Grozni, ter tesni izgubili. Srečanje so boljše pričeli aktualni državni prvaki, ki so povedli v 9. minuti, ko so Rusi zatresli lastno mrežo. Še pred polčasom so Rusi rezultat izenačili. V drugem del so izjemno vstopili Rusi, ki so povedli že v tretji minuti nadaljevanja, ko je zadel Ivanov. Rusi so prednost povišali v 73. minuti, ko je zadel Berisha. Končni rezultat je z evrogolom postavil kapetan vijoličastih Marcos Tavares, kar pa je bilo premalo za uspeh proti trdoživemu nasprotniku.

Maribor : FC Akhmat Grozni  2:3 (1:1)

Kharin 9`-AG, Tavares 80`

Maribor: Handanović, Milec, Ivković, Perčić, Viler, Vrhovec, Pihler, Kotnik, Kramarić, Kronaveter, Mešanović. Drugi polčas: Cotman, Klinar, Rajčević, Cretu, Kolmanič, Dervišević, Ogrinc, Santos (68` Mulahusjenović), Žugelj, Bajde, Tavares

Nogometaši kranjskega Triglava so se danes pomerili proti bolgarskim prvakom nogometašem PFC Ludogoretsa. Kranjčani so proti Bolgarom nastopili z mešano ekipo in pričakovano priznali premoč ekipi, ki se pripravlja na kvalifikacije za Ligo prvakov. Bolgari so bili boljši z 4:0.

Ludogorets : Triglav Kranj 4:0 (1:0)

Triglav Kranj: Čadež, Kryeziu, Arh-Česen, Šalja, Udovič, Žurga, Rogelj, Hasanaj, Mertelj, Sekulić, Aliaga. Drugi polčas: Alagič, Kuhar, Gajič, Tijanič, Majcen, Pokorn, Gojković, Lipovec, Botica, Jašaragič, Petric

Nogometaši Domžal so danes pričakovano v drugi pripravljalni tekmi ugnali celjskega tretjeligaša Šampion. Domžalčani so že v prvem polčasu Celjanom nasuli pol ducata zadetkov, ob koncu pa so se ustavili pri desetih zadetkih v mreži Celjanov.

Domžale : Šampion 10:0 (6:0)

Ibričić 3`, Kolobarić 17`, 34`, Mujan 28`, Repas 40`, Musija 44`, Žužek 53`, Žinić 61`, Pečnik 78`, Gnezda Čerin 78`

Domžale: Mulalić, Čorluka, Rom, Sikošek, Klemenčič, Vetrih, Repas, Ibričić, Mujan, Musija, Kolobarić

Nogometaši ljubljanske Olimpije so danes odigrali prvo pripravljalno srečanje in proti Škendiji doživeli tudi prvi pripravljalni poraz. Edini zadetek je padel že v 5. minuti srečanja, ko je Orbanića na vratih zmajev premagal Totre. Za Škendijo igra tudi bivši nogometaš zmajev in Maribora Agim Ibraimi in Zeni Husmani bivši član Domžal

Olimpija : KF Škendija 0:1 (0:1)

Olimpija: Orbanić, Andrejšaić, Šme, Kričković, Jurčević, Putinčanin, Jakupović, Basrak, Vasilj, Duvnjak, Kidrič. Drugi polčas. Mrežar, Gasser, Španja, Boakye, Pajk, Kregar, Cekici, Valenčič, Savić, Lukanović