Aktualni nogometni prvaki Slovenije so odigrali peto pripravljalno srečanje, v Gornji Radgoni so moči merili s češkim prvakom FC Slovačko in utrpeli minimalen poraz. Mariborčani niso izkoristili številnih priložnosti za dosego zadetkov, prejeli pa so ga v drugem polčasu, po napaki v zadnji vrsti in doživeli tretji poraz na pripravljalnih tekmah.

NK Maribor – FC Slovačko 0:1

NK Maribor: Pirić, Klinar (77′ Cretu), Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Pihler, Kramarič (77′ Žugelj), Hotić (46′ Kotnik), Kronaveter (77′ Mulahusejnović), Mešanović (46′ Tavares)

Ljubljančani so na pripravljalnem srečanju z velikim številom zadetkov, z rezultatom 4:3 ugnali ruskega prvoligaša iz Sočija. Ob polčasu so Ljubljančani vodili z 2:1 in do konca srečanja, z dvema novima zadetkoma v nadaljevanju, uspeli vpisati zmago z minimalno razliko.

NK Olimpija Ljubljana – PFC Soči 4:3
Jurčević 15’, Kidrič 40’, Menalo 53’, 81’

NK Olimpija: Vidmar, Bagnack, Boakye, Šme, Jurčević, Tomić, Putinčanin, Brkić, Suljić, Cekici, Kidrič.
Igrali so še: Kadrić, Menalo, Andrejašič, Savić, Valenčič, Paljk, Mrežar, Kregar, Gasser

Nogometaši Sežane so odigrali drugo pripravljalno srečanje, tokrat so nasproti stali nogometaši Istre. Za rdeče-črne sta zadela Klemen Nemanič in Leon Sever ter tako svojemu moštvu priigrala zmago z 1:2.

NK Istra 1961 – NK Tabor Sežana 1:2
Nemanič, Sever

Celjani so se v Reki, v srečanju dolgem 2 x 60 minut, pomerili z istoimenovanim domačim klubom, ki je v lanski sezoni zasedel drugo mesto v hrvaškem prvenstvu. Po prvem polčasu je bil izzid poravnan, zadetka v dresu grofov se je veselil Deni Štraus. V drugem polčasu so domači prišli do zmage, zadetek so dosegli v 83. minuti srečanja.

HNK Rijeka – NK Celje 2:1
Štraus 40’

Muraši so se pomerili z armenskim predstavnikom, Pyunikom iz Erevana. Gostje so dvakrat vodili, a se je srečanje končalo z rezultatom 2:2. V črno-belem dresu sta zadetka dosegla Nino Kouter in Alen Kozar.

NŠ Mura – Pyunik 2:2
Kouter 38’, Kozar 67’

Knapi so odigrali srečanje proti ekipi Spinsa iz Hrvaške, ki pa se je končalo z rezultatom 0:2, v korist gostov.

NK Rudar Velenje – SPINS 0:2