Zavrčani so danes na domačem stadionu gostili hrvaškega prvoligaša Slaven Belupo in zabeležili poraz z 0:2. Koprivničani, ki so srečanje izkoristili kot generalko pred nadaljevanjem prvenstva čez teden dni, so večino časa diktirali tempo igre in se ob koncu zasluženo veselili zmage z dvema zadetkoma razlike, ki bi lahko bila tudi višja.

Začetek srečanja je minil ob dokaj enakovredni igri, v kateri pa oba vratarja nista imela veliko dela. Po nekaj zgrešenih priložnosti so gostje po pol ure igre prišli do vodstva, po tem ko je Križman prodrl po desni strani in z neugodnega položaja žogo poslal tik pod prečnik ter domačemu vratarju Kovačiću ni pustil veliko možnosti za posredovanje. Edino pravo priložnost Haložanov v prvem delu je zapravil Pihler, ki je z roba kazenskega prostora žogo poslal tik ob desni vratnici. Drugi polčas so nekoliko bolje pričeli domačini in si že v uvodnih minutah nadaljevanja pripravili najlepšo priložnost na srečanju, ko je Pihler visok predložek z desne strani z glavo usmeril proti vratom, vendar pa je vratar Matjaž Rozman njegov strel odbil, Batrović pa je odbitek v nadaljevanju akcije poslal mimo vrat. Sredi drugega polčasa so gostje prišli do povišanja rezultata, ko je Križman z neposredne bližine premagal nemočnega Ranilovića, ki je pri sodniku signaliziral Delićevo igranje z roko ob začetku akcije, kar pa je glavni sodnik spregledal. V zaključku srečanja so gostje prevzeli popolno pobudo nad dogajanjem na igrišču, vendar do konca svojega vodstva niso uspeli povišati.

Zavrčane že jutri čaka nova preizkušnja, v domačem Športnem parku se bodo pomerili s sosednjo ptujsko Dravo, ki so jo v četrtfinalu izločili iz pokalnega tekmovanja.

ZAVRČ 0:2 SLAVEN BELUPO
Križman (30′, 75′)
Zavrč: Kovačić, Matjašič, Karamatić, Rogač, Antić, Agboyi, Pihler, Kokorović, Tišma, Tahiraj, Batrović. Igrali so še: Ranilović, Glavica, Cvek, Miketić, Duriš, Jelešić, Šalamun. Trener: Ivica Solomun