Nogometaši Rogaške so kljub startu v novo sezono našli čas še za eno pripravljalno tekmo. Včeraj so se mudili v Brežicah, kjer so se udarili z izraelskim prvoligašem Ašdodom.

Obračun proti lani šestouvrščeni ekipi izraelske premier lige se je zaključil s pokrom zadetkov v domači mreži. V prvem polčasu so se gostje veselili enkrat, ko je z bele točke za minimalno vodstvo ob odmoru poskrbel Stav Turiel. Veliko bolj uspešni so Izraelci bili v nadaljevanju. Za četo Oskarja Drobneta je bil usoden predvsem slab start v drugi del, ko je Jakov Berihol v razmaku dveh minutah bil dvakrat uspešen. Sredi polčasa je končnih 0:4 z lepim strelom iz okrog 20 metrov potavil Šlomi Azulaj. Izkušeni 33-letnik je z levico meril proti oddaljenejši vratnici in zadel naravnost v malo mrežico.

Slatinčani bodo s sezono nadaljevali že v soboto 29. julija, ko jih čaka še eno gostovanje v Ljubljani. Rogaško po porazu proti Bravu v uvodnem krogu (2:0) tokrat čaka že težje delo, saj bo nasprotnik Olimpija.

Rogaška – Ašdod 0:4 (0:1)
Turiel (22′ 11m), Berihon (49′, 51′), Azulaj (72′)

Kidričevo zamenjal za Ljubljano

V senci evropskega prvenstva v Nemčiji klubi v domačem nogometnem okolju še naprej sestavl…