Včeraj sta se na legendarni Kantridi v luči prijateljske tekme srečali Rijeka in Olimpija. Tekmo si je ogledalo več kot 5000 gledalcev, navijači Rijeke pa so pripravili odlično vzdušje. Tudi ognjemeta ni manjkalo. Včerajšnji večer bo Riječanom še dolgo ostal v spominu, ne le zaradi odlične kulise, temveč tudi zaradi visoke zmage svojih ljubljencev nad ljubljansko Olimpijo. Varovanci Sava Miloševića še niso bili tako ponižani, da bi od tekmeca prejeli kar šest zadetkov.

Že po prvem polčasu je Rijeka vodila z 2:0, ko se je pod oba zadetka podpisal nekdanji švicarski reprezentant Josip Drmić. Na začetku drugega polčasa je Olimpija rezultat znižala na 2:1, zasluge pa gredo predvsem mlademu Laminu Tallu, ki je dosegel svoj prvi zadetek za Olimpijo. Veselje Ljubljančanov je bilo kratkotrajno, saj je tri minute zatem na sceno stopil tudi občasni slovenski reprezentant Haris Vučkić, ki je povišal na 3:1. Čez nekaj minut pa je do klasičnega hattricka prišel že prej omenjeni Drmić. Slednji je bil včeraj nerešljiva uganka za branilce Olimpije. Za končnih 6:1 pa sta poskrbela še Kolumbijec Jorge Obregon in Hrvat Robert Mudražija, ki letos sploh nista v prvem planu trenerja Gorana Tomića.

Olimpija je bila zaradi reprezentančnih akcij sicer močno oslabljena, a tudi pri Rijeki je manjkalo nekaj prvokategornikov in po takšni tekmi se poraja vprašanje, kaj bi se zgodilo, če bi bila tekmeca v polnih zasedbah.

NK RIJEKA 6:1 NK OLIMPIJA LJUBLJANA

Strelci: Drmić 24′, 29′, 58′; Tall 52′; Vučkić 55′; Obregon 80′; Mudražija 82′