Danes sta moči merili ekipi Domžal in Maribora. Dvoboj, ki se je sicer končal z delitvijo točk, je ponovno poskrbel za dvig prahu okoli sodnikov, olje na ogenj pa je še dodatno prilil strateg ljubljanske Olimpije Albert Riera.

Riera je bil večji del sezone ena izmed osrednjih tem na račun izjemne taktike in poletne igre njegovih varovancev, zadnje dni pa se vse vrti okoli sojenja. Nič drugače ni bilo tudi, kar se tiče sporne odločitve na obračunu Domžal in Maribora. Tudi to je namreč pokomentiral na družbenem omrežju Instagram.

Ob videoposnetku domnevne igre z roko Gregorja Sikoška v 23. minuti po strelu Benjamina Markuša in posledično nedosojene najstrožje kazni v korist Domžal, je zapisal, da gre za škandal ter novo obupno situacijo. Poleg tega je zapisal še, da bo od tega trenutka dalje raje spremljal serije kot pa slovenski nogomet.

To pa še ni bilo vse, saj se je ponovno obregnil na situacijo iz večnega derbija in zapisal: ”Zaradi potrjene napake VAR sobe zahtevam ponovno igranje (tekme z Mariborom) od 78. minute, ob rezultatu 2:0, enajstmetrovki za Olimpijo in drugem rumenenem kartonu za nogometaša Maribora, torej igra 10 proti 9 v zadnjih 12 minutah plus 7 minut podaljška. Tako bomo izvedeli, kaj bi se res zgodilo, če ne bi prišlo do sodniške napake.”

Ob tem je še dodal in se obrnil na Prvo ligo: ”Potrdite zahtevo, s katero lahko nadomestite ogromno napako, saj en sam kos papirja ne bo odplačal tega, kar se je zgodilo.”