Državni prvaki iz Murske Sobote so na generalki pred pričekom nove sezone odigrali pripravljalno srečanje proti Vojvodini. Obračun v Gornji Radgoni se je končal brez zmagovalca.

Potem, ko so pred dnevi Novosadčani doživeli visok poraz proti Mariboru (4:1), so se nekoliko bolje odrezali proti črno-belim iz Prekmurja in proti slovenskim prvakom iztržili rezultat 1:1. Ante Šimundža je od prve minute na teren poslal udarno enajsterico, ki bo bržčas zelo podobna tisti, ki jo prihodnji torek v kvalifikacijah za ligo prvakov na zelenici nacionalnega stadiona v Skopju čaka obračun proti Škendiji. Muraši so prvi polčas dobili z izidom 1:0, pod zadetek pa se je v 32. minuti podpisal Žiga Kous. Tudi nadaljevanju so Prekmurci bili boljši nasprotnik, imeli kontrolo nad dogajanjem na terenu in bili nekajkrat blizu podvojitvi vodstva, a niso uspeli ugnati gostujočega čuvaja mreže. To se jim je maščevalo v zaključku tekme, ko je praktično iz prvega nevarnega strela Vojvodine za izenačenje poskrbel Momčilo Mrkaić.

Mura bo jutri v avstrijski Radgoni odigrala še srečanje proti ruskemu prvoligašu Rostovu, Šimundža pa bo na njem priložnost za igro ponudil predvsem rezervistom.

Mura – Vojvodina 1:1 (1:0)
Kous (32′); Mrkaić (74′)
Začetna postava Mure: Obradović, Maruško, Gorenc, Karničnik, Kous, Horvat, Kouter, Šturm, Bobičanec, Mandić in Klepač.

Čukarički premočan za Olimpijo

Nogometaši Olimpije so včeraj odigrali svojo četrto tekmo v tem pripravljalnem obdobju in …