Olimpija se je na današnji dan v drugi ligi pomerila z Zagorjem, zmaga je prinašala avtomatsko napredovanje v prvo ligo. Olimpija je zmagala v slogu, rezultat 9:0 pa je bila napoved, da bodo resno konkurirali tudi v Prvi ligi.

Olimpija je ob polčasu vodila s 3:0 in bolj kot ne, je že bilo jasno, kdo bo direktni potnik v Prvo ligo. V drugem polčasu se je mreža Zagorja zatresla še šestkrat. Za Olimpijo so zadetke prispevali Pavlin ( 24’, 76’, 86’), Rudonja (45’, 67’), Ibraimi (53’, 60’), Šporar (7’) in Alagić (84’).

Tako so se Ljubljančani po štirih letih ekspresno vrnili med elito, kjer jim je tudi mesto. Do danes so povratniki med elito osvojili po dva ligaška in pokalna naslova. V trenutni sezoni kaže, da bi Olimpija lahko osvojila tudi tretji ligaški naslov po povratku. Pred najbližjimi zasledovalci ima 5 točk prednosti. Iz pokala jo je v prvi fazi izločil Rudar.

Hadžić želi v ogenj potisniti mlade igralce

Naloži več novic od M. Š.
Naloži več novic iz 2. liga

Derbi po preobratu pripadel Mariboru

Olimpija je danes, ob 18.30 uri, v zaostalem 26. krogu Prve lige Telemach, gostila Maribor…