V Stožicah sta moči merila drugo in tretjeuvrščeno moštvo lige, z zmago je Olimpija znova skočila na prvo mesto, kjer je izenačena z Aluminijem. V prvem polčasu je Olimpija kronala premoč z zadetkom Luke Menala, srečanje pa se je končalo z rezultatom 2:2.

Prvi so zapretili Celjani, ko je že v dvajseti sekundi imel priložnost Dario Vizinger, ki pa je žogo poslal visoko preko vrat. Ljubljančani so do prve priložnosti prišli v četrti minuti, z glavo je zapretil Endri Cekici, tudi njegov poizkus je končal izven igrišča. Le pet minut kasneje je Cekici znova bil nevaren, žogo je poslal ob daljši vratnici gostujočih vrat. Nogometaši Olimpije so nizali priložnosti, v 15. minuti je nevarno streljal Stefan Savić, Matjaž Rozman pa je žogo odbil v kot. Celjani so imeli priložnost štiri minute kasneje,  Ivanu Božiću je bila namenjena podaja v prostor, vendar ga je prehitel Nejc Vidmar. Prvo resnejšo priložnost je imel Menalo v 32. minuti, ko so Ljubljančani izvedli hiter protinapad. Nogometaš zagrebškega Dinama je meril v levi spodnji kot vrat Celja, kjer se je nahajal Rozman. Šest minut kasneje so Ljubljančani povedli, napako obrambe je izkoristil Menalo, ki se je sam znašel pred gostujočimi vrati in brez večjih težav zadel za vodstvo. Najboljši strelec Olimpije Ante Vukušić je prvič resneje zapretil v 43. minuti, a je meril v vratarja Rozmana. V Naslednjem napadu so Celjani zapretili po kotu, žogo je z glavo mimo vrat poslal Žan Zaletel in na polčas sta moštvi odšli z minimalnim vodstvom domačih.

Zeleno-beli so z istim ritmom nadaljevali tudi na začetku drugega polčasa, saj so imeli žogo v posesti večino igralnega časa. Za veselje domačih navijačev je poskrbel Vukušić v 48. minuti, natančen je bil z bele točke. V naslednjih desetih minutah ni bilo izrazitih priložnosti, takrat pa je v 58. minuti po kotu z glavo za znižanje zaostanka zadel Božić. Deset minut kasneje je imel izrazito priložnost Vukušić, vendar je iztržil zgolj kot. Celjani so še enkrat presenetili domačo obrambo v 71. minuti, ko so s hitrim napadom izigrali branilce Olimpije, izenačil pa je Vizinger. Napadalec Celja je bil nevaren tudi tri minute kasneje, nevaren poizkus z dvajsetih metrov  je uspel ubraniti Vidmar. V 79. minuti srečanja so Celjani ostali brez Tadeja Vidmajerja, ki je bil izključen. Z igralcem več na zelenici je Olimpija zapretila v 82. minuti, v kazenskem prostoru je preigraval Savić, a je njegov atraktivni poizkus ubranil Rozman. Do konca srečanja se izzid ni spremenil in nasprotnika sta si razdelila po točko.

NK Olimpija – NK Celje 2:2
Menalo 38’, Vukušić 48’ (11m); Božić 58’, Vizinger 71’

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…