Nogometaši Maribora so hitro pokazali, da bodo oni tisti, ki bodo narekovali tempo igre v Dravogradu. Aktualni državni prvaki so prišli do vodstva že v drugi minuti, ko je podajo Dina Hotiča realiziral mladi Martin Kramarić, ki je izkoristil napako Mateja Paala ter Gala Primca in dosegel svoj prvi zadetek za Maribor v tej sezoni. Ekspresno vodstvo so Mariborčani želeli še nadgraditi, a je že v naslednjem napadu strel Kramarića le za las zletel mimo vrat Ankarana. Maribor je ponovno poskusil v osemnajsti minuti, ko je Luka Zahović lepo našel v kazenskem prostoru Jasmina Mešanovića, a je njegov strel zletel mimo vrat vratarja Paala. Vijoličasti so še naprej vršili pritisk na vrata Ankarana in bili gospodarji na igrišču. Ankarančani so prvič resneje poskusili v 31. minuti, ko je poskusil Primc, a je njegov strel vrhunsko ubranil Jasmin Handanović. Nato pa povišanje vodstva. Hotić je izvajal kot in podal na pet metrov, tam se je sam znašel Aleks Pihler, ki je z glavo zabil žogo v mrežo nemočnega Paala. Aktualni državni prvaki so nadaljevali v istem tempu in še naprej pritiskali proti vratom Ankarana, a je ostalo pri rezultatu 0:2 v prvem polčasu.

V drugem polčasu pa nadaljevanje tistega, kjer so vijoličasti končali v prvem. Prvi je poskusil Hotić, ki je v 52. minuti udaril iz približno dvajsetih metrov in stresel vratnico. Le nekaj minut kasneje so Mariborčani izpeljali lepo akcijo, a jo je slabo zaključil Mešanović. Že v naslednjem napadu pa izjemen zadetek trenutno najboljšega na igrišču. Dino Hotić je udaril iz približno 16 metrov in snel pajčevino iz vrat Mateja Paala. Takoj po zadetku je Hotič ponovno postregel z izjemno podajo in zaposlil Zahovića, ta pa je udaril preko vrat Ankarana. Maribor ni popuščal in vrstil strel za strelom. V 60. minuti je imel lepo priložnost za povišanje vodstva Kramarič, a je udaril preko vrat Paala. Štiri minute kasneje so do zadetka prišli tudi Ankarančani. Erik Gliha je iz strani poslal lep predložek v kazenski prostor Maribora, tam se je najbolje znašel Rok Kidrič, ki je s strelom z glavo premagal nemočnega Handanovića. Zadetek čete Darka Milaniča ni zmedel in nadaljevali so z obleganjem vrat Paala. V 70. minuti je poskusil Mitja Viler, a je njegov strel končal v kotu. Na drugi strani je udaril Mihovil Klapan, a je s še eno izjemno parado postregel Handanović. Mariborčani so v 81. minuti prišli do še enega zadetka, ko je podajo Damjana Boharja izkoristil kapetan Marcos Tavares. Kapetan se je dobro znašel v kazenskem prostoru in s strelom v desni spodnji kot premagal nemočnega vratarja Ankarana. V zadnji minuti rednega dela je za petardo v mreži Ankarana poskrbel še Raoul Junior Delgado, ki je nespretno potisnil žogo v lastno mrežo.

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…