V včerajšnji prvi tekmi 18. kroga Prve Lige Telekom Slovenije je Aluminij doma visoko s kar 6:2 ugnal ljubljansko Olimpijo.

Kidričani so se z novimi tremi točkami povzpeli na tretje mesto, trenerja Olivera Bogatinova pa lahko veseli predvsem učinkovitost sovjih varovancev, a kot je poudaril, tako visoke zmage ni pričakoval noben: »Nepričakovano definitivno. Veseli smo, po takšnem rezultatu. Tega nihče ni pričakoval. Kaj povedati? 6:2 prva misel, ki je, revanš na lanski pokal. Drugače pa današnja tekma je bila odprta iz obeh strani. Mi smo ta prostor želeli in hoteli izkoriščati, zadeli najprej za 1:0. Po napaki je Olimpija zelo hitro izenačila, tudi Vomberger je imel dve tri situacije izvrstno odreagiral, še boljše Janžekovič. Ko smo viseli, smo nekako udarili iz kontra napada dvakrat. V prvem polčasu izključitev, drugi del pa je nekakšno poglavje za sebe.«

Jasno, da je po porazu zmajev bil zelo razočaran Zoran Barišić, trener Olimpije, ki je tekmo označil celo za »smešno«, kljub vsemu pa priznal, da je bil poraz v Kidričevem zaslužen: »Težak poraz a zaslužen poraz. Za mene je bila smešna tekma. Začeli smo z zaostankom, izenačili na 1:1. Potem ponovno prejmeš zadetka, potem sodnik ne prizna gola. Ne vem ali je bil gol ali je bil prekršek. Imaš še 45 minut, dobimo rdeč karton, prišli smo še na 2:3 imeli smo še veliko časa da izenačimo. Bili smo odprti, a smo ponovno napravili napako, kar je bila ključna situacija, da smo izgubili tekmo.«