Tudi zmaji so danes odigrali prvo pripravljalno tekmo. Za zaprtimi vrati so se v Čatežu pomerili z madžarskim drugoligašem Budafoki MTE.

Zmajem je pripadel prvi polčas v katerem je za vodstvo v 13. minuti poskrbel Lukanović, ki je z glavo po podaji Jurčevića premagal gostujočega vratarja. Dobrih deset minut pred koncem prvega polčasa je podajo Savića in Boakyeja izkoristil Lupeta ter utrdil vodstvo zmajev pred nadaljevanem. V drugem delu so Madžari najprej znižali iz najstrožje kazni, izenačili pa po strelu iz razdalje.

Trener zmajev Robert Pevnik je po srečanju pohvalil odnos svojih varovancev: »Odigrali smo odličen prvi polčas, ki se je končal 2:0. Pokazal je, da smo na pravi poti. Vsak igralec je pokazal pravi odnos in očitno je bilo, da bi morali voditi z višjo prednostjo. Takoj na začetku drugega polčasa smo naredili napako, kar je nasprotnika vrnilo v igro. Kljub dvema prejetima goloma in osmim mladincem v postavi, je bilo več dobrih kot slabih stvari. Mladi igralci so pokazali, da imajo kakovost in da lahko računamo na njih, a vseeno moramo biti z njimi potrpežljivi. Predvsem prvi polčas nam je pokazal, kjer moramo delati. Ko se enkrat vrnejo poškodovani igralci in reprezentantje, bomo še močnejši.«

NK Olimpija : Budafoki MTE 2:2 (2:0)

Lukanović 13`, Lupeta 35`

Olimpija prvi polčas: Orbanić, Boakye, Gorenc, Maksimenko, Jurčević, Tomić, Kapun, Suljić, Savić, Lupeta, Lukanović.
Drugi polčas:Mrežar, Gasser, Gorenc (od 60. Petrović), Bagnack, Paljk, Burin, Jakupović, Kregar, Kurež, Medved, Kadrić.