Ljubljanska Olimpija je na gostovanju pri Radomljah slavila z rezultatom 1:3, ter z novo zmago ob odigrani tekmi več prednost vodilnih Celjanov znižala na devet točk.

Pot do prve spomladanske zmage so zmaji tlakovali med 22. in 28. minuto, ko so dvakrat izkoristili zmedo v domači obrambi. Najprej po prekinitvi, ko so ob neuspelem izbijanju do žoge prišli Ljubljančani, za katere je z bližine zadel Nemanja Motika. Šest minut kasneje je 20-letni Srb na desni strani izkoristil napako Vida Kodermana, prodrl v kazenski prostor in v njem lepo našel Antonia Marina, ki je z odličnim strelom poskrbel za prvenec med slovensko prvoligaško elito.

Več od igre so mlinarji prikazali v nadaljevanju. Le nekaj trenutkov po prihodu iz slačilnic so domačini izvajali pritisk pred vrati Denisa Pintola, akcijo pa je s strelom z roba kazenskega prostora zaključil brazilski napadalec Caio Da Cruz. Štiriindvajsetletni vratar zeleno-belih se je izkazal z lepo obrambo. Olimpija je na neulovljivo prednost pobegnila v zaključku 58. minute, ko sta ponovno kombinirala Motika in Marin, 23-letni Hrvat pa se je izkazal z drugim zadetkom. Štiri minute kasneje je za končni rezultat z nekaj sreče poskrbel Dejan Vokić, potem ko je njegov strel zadel enega od gostujočih branilcev in presenetila Pintola. V 73. minuti bi se stvari za goste lahko pošteno zapletle, toda Justas Lasickas se je izkazal, ko je z golove črte rešil žogo in preprečil znižanje Radomelj na le gol zaostanka.

Radomlje – Olimpija 1:3 (0:2)
Vokić (62′); Motika (22′), Marin (28′, 58′)