Olimpija je z visoko zmago nad Radomljami, ti so Stožice zapuščali s porazom 4:0, izkoristila remi Domžal in se vodilni ekipi približala zgolj na štiri točke zaostanka, s tem, da zmaje čaka še zaostalo srečanje z Mariborčani.

V Stožicah tudi v drugem medsebojnem obračunu letošnje sezone nismo videli presenečenja. Olimpija je Radomljam tudi v nocojšnjem obračunu nasula štiri gole, kot na prvem srečanju v domžalskem Športnem parku. Z izjemo zadnjih desetih minut prvega polčasa, ko so gostje prek Zavrla in Vuka resno zapretili, a se je Šeliga obakrat izkazal, domači niso pustili niti trohice upanja na senzacijo na stožiškem lepotcu. Domači so povedli že zelo zgodaj. Že v 12. minuti je, po filigramski podaji danes zopet najbolj razpoloženega obetavnega Mihe Zajca, z glavo zadel Aleksandar Rodić. Malo pred koncem prvega dela je imela Olimpija priložnost za povišanje vodstva, ko je nemogoče zgrešil Andraž Šporar, ki se je sam znašel pred gostujočim vratarjem Vjekoslavom Andrićem.

V nadaljevanju pa smo videli še večjo dominacijo domačih zeleno-belih. V sedmi minuti nadaljevanja pa tudi zasluženo povišanje vodstva. Po levi strani igrišča je kot hitri vlak prodrl Rodić, podal v sredino, kjer je zmedena gostujoča obramba popolnoma pozabila na Marka Vukčevića, kateremu ni bilo težko zadeti za 2:0. Olimpija je na današnji tekmi tako dominirala, da bo tudi zastreljana enajstmetrovka s strani Zajca hitro odšla v pozabo. Ko smo na stadionu še premlevali že tretjo zgrešeno enajstmetrovko zmajev v tej sezoni, pa so domači spet udarili. Andraž Šporar je s podajo lepo zaposlil rezervista Enisa Đurkovića, ki mu ni bilo težko zadeti. Za piko na i pa je v 87. minuti poskrbel Šporar, ki je v prefinjenem slogu zadel z roba kazenskega prostora in razveselil danes presenetljivo lepo popolnjene tribune največjega stadiona v državi.

Avtor: Gašper Krvina

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…