Na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za prvo ligo je Tabor v zaključku srečanja strl dober odpor Triglava in bo na povratno srečanje odpotoval z lepo prednostjo. Junak obračuna je postal Fahd Ndzengue.

Enaindvajsetletni Gabonec je bil ključni mož v moštvu Dušana Kosića, saj je v zadnji četrtini srečanja dvakrat ugnal Jana Koprvica in poskrbel za zmago s 3:1. Domačini so do prve prednosti sicer prišli že po treh minutah prvega polčasa, ko je Rodrigue Bongongui z veliko sreče poskrbel za minimalno vodstvo. Prvih 45 minut je bilo precej siromašno z akcijami in ni poskrbelo za veliko razburjenj.

Precej drugače je bilo v nadaljevanju, ki so ga odlično odprli orli, saj so hitro po vrnitvi na teren prišli do izenačenja. Zabil je Žan Vipotnik, potem ko je mladi up Maribora skočil najvišje po predložku Josipa Krznarića in zabil z glavo. V deseti minuti nadaljevanja je Dino Stančić bil blizu zadetka, toda njegov strel je zaustavil okvir vrat, nekaj trenutkov kasneje pa se je v priložnosti ponovno znašel še Bongongui, toda Luka Čadež se je izkazal z obrambo. Dobra igra Kraševcev se je obrestovala šele petnajst minut pred iztekom rednega dela, ko je Robert Čakš najprej stresel vratnico, odbitek pa je v mrežo pospravil Ndzengue. Domači napadalec se je ponovno izkazal pet minut kasneje, ko je z lepim strelom z roba kazenskega prostora zabil za končnih 3:1 in lepo prednost Tabora pred povratnim obračunom. Ta bo v Kranju v nedeljo ob 19.30 uri.

Tabor Sežana – Triglav Kranj 3:1 (1:0)
Bongongui (4′), Ndzengue (75′, 80′); Vipotnik (49′)