V Čatežu so se nogometaši Mure v sklopu priprav na spomladanski del sezone pomerili proti Sturmu iz Graza. Avstrijski podprvaki so bili pretrd oreh za Prekmurce, ki so morali priznati premoč Avstrijcem.

Mura : Sturm Graz 1:3 (1:1)
Daku 36′; Ingolitsch 7′, Grgić 58′, Teixeira 69′

Muraši so prvo pripravljalno tekmo v letu 2023 začeli v postavi Raduha, Beganović, Morris, Sadriu, Buček, Kous, Tripi, Turudija, Šarić, Majić in Daku. V začetni enajsterici Sturma pa se je znašel nekdanji vezist Mure Tomi Horvat.

Rezultat po prvem polčasu je bil 1 : 1. Za Muro je zadel Mirlind Daku, za Avstrijce pa Sandro Ingolitsch, ki je izkoristil izjemno globinsko podajo Davida Affengruberja. V prvem delu srečanja je enajstmetrovko zastreljal Jakob Jantscher.

V drugem polčasu so pri Prekmurcih vstopili Balažic, K. Cipot, Kuzmić, Pucko, Zličić, Šimkus, Šroler, Klepač in Shabanhaxhaj. Sturm je v drugem delu našel pot do Murine mreže še dvakrat. Najprej je to uspelo 16-letnemu Leonu Grgiću, ko mu je asistiral Slovenec Jan Gorenc Stanković, nato pa še s pravim projektilom Bryanu Silvi Teixeiri. Končni izid je tako znašal 1:3 v korist avstrijskih podprvakov.

V okviru priprav na nadaljevanje sezone bodo Murašem nasproti stali še Bistrica, Ried, Shkendija, Dečić Tuzi, Dnipro-1 in Aluminij.

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…