Mura je v prvem kvalifikacijskem krogu za uvrstitev v ligo prvakov z dvema zmagama in skupnih 6:0 odpihnila makedonsko Škendijo. V naslednjem krogu bodo črno-beli pred seboj imeli neprimerno težji zalogaj, saj se bodo udarili z Ludogorcem.

Bolgari so se v drugi krog uvrstili po dveh zmagah nad beloruskim Šahtarjem iz Soligorska. Na domačem terenu je Ludogorec, ki je v Bolgariji osvojil zadnjih deset naslovov državnih prvakov, Beloruse ugnal šele po zadetku v drugi minuti sodnikovega dodatka, ko je za zmago z 1:0 zabil Brazilec Cauly. Na podoben način se je odvijal tudi povratni obračun, ki je bil odigran na nevtralnem terenu v Beogradu. Tudi včeraj je odločitev padla v drugem delu, natančneje v 71. minuti, ko se je pod edini zadetek na srečanju podpisal bolgarski reprezentant Kiril Despodov.

Ludogorec je v zadnjem desetletju postal stalnica na evropskem klubskem prizorišču. V zadnjih osmih sezonah je moštvo iz Razgrada kar sedemkrat igralo v skupinskem delu katerega od evropskih pokalov, in sicer dvakrat v elitni ligi prvakov in petkrat v evropski ligi. Trikrat so se tudi veselili napredovanja v zaključne boje, najdlje pa so prilezli v sezoni 2013/14, ko so izpadli v šestnajstini finala evropske lige. Mura bo njihov drugi nasprotnik, ki prihaja iz Slovenije. Leta 2019 so v playoffu za uvrstitev v evropsko ligo dvakrat remizirali z Mariborčani, a so se naprej uvrstili zaradi pravila golov v gosteh.