Prva Liga Telekom Slovenije – 24. krog. Glavni sodnik: Slavko Vinčić.
Murska Sobota: Stadion Fazanerija, 750 gledalcev.

MURA 05 1:1 ALUMINIJ
Strelci: Strelci: Sačer (10); Žagar Knez (21)

Mura 05: Drakovič, Majer, Bohar (68 Vinko), Rep, Vaš, Travner, Mörec, Ploj, Kurbus, Sačer (83 Maroša), Mlinarič. Trener: Ante Šimundža.
Aluminij: Murko, Spahič, Topolovec, Medved, Žagar Knez, Kurež (81 D. Rešek), Bingo, Drevenšek, Rešek, Bloudek, Črnic (75 Jovanović). Trener: Edin Osmanović.

Današnji dan je bil eden odločilnih za Muro, saj so po dveh zaporednih porazih proti Olimpiji in Celjani zasidrani na zadnjem mestu Prve Lige Telekom Slovenije. Z zmago bi se Mura približala deveto uvrščenemu Aluminiju na vsega točko razlike, vendar pa se ni vse izšlo po načrtih edinega predstavnika iz Prekmurja. Aluminij je v drugem polčasu imel prednost igralca več, saj si je Rajko Rep v 45. minuti tekme prislužil rdeči karton zaradi udarca gostujočega igralca.

Že v 11. minuti tekme je Mario Sačer po odbiti žogi Murka, ko je projektil iz približno 16m sprožil Rajko Rep, zadel in tako popeljal domače moštvo v prednost z 1:0. Igralci Aluminija niso dolgo čakali na izenačenje, saj je v 20. minuti tekme za goste zadel Tadej Žagar iz praktično nenavarne akcije. V prvem polčasu velja še omeniti rdeči karton Rajka Repa v 45. minuti tekme zaradi udarca. Začetek drugega polčasa je postregel z nevarnim napadom Aluminija, ko so zapretili preko Matica Črnica vendar je bil Filip Drakovič na mestu. Aluminij tako ni znal izkoristiti terensko premoč, v drugi polovici drugega polčasa pa so Muraši pritisnili in imeli nekaj priložnosti, katere pa na žalost gledalcev v Fazaneriji niso znali izkoristiti, ali pa jih v obup spravljal vratar gostov Tomaž Murko. V 74. minuti je tako Arpad Vaš z dobrim strelom iz prostega strela zapretil, žogi pa je pot v mrežo preprečil Murko, ki je z odličnim posredovanjem žogo izbil v kot. Tudi Jure Travner in Vedran Vinko sta bila neuspešna in tako sta si ekipi na dnu lestvice razdelili točko.

Omeniti velja, da je moštvo Aluminija prvič vodil Edin Osmanović in tako ohranil štiri točke prednosti pred zadnjo uvrščeno Muro. Za Muro pa je prvič zadel mladi Hrvat Mario Saćer. Kot zanimivost pa dodajmo, da je bilo na tekmi storjeno 36 prekrškov, od tega so jih domači zabeležili 22, gosti pa 14.