22. krog 1. slovenske nogometne lige
Murska Sobota: stadion Fazanerija. Sodnik: Slavko Vinčić
ND MURA 05 0:4 NK OLIMPIJA
Nikezić (43. minuta), Valenčič (57. minuta), Omladič (65. minuta), Ivelja (90. minuta)

Postavi obeh moštev:
Mura 05: Draković, Majer, Bohar, Rep, Vaš, Travner, Mörec, Ploj, Kurbus, Saćer, Maruško. Klop: Luk, Kozar, Maroša, Vinko, Barbič, Atanasov, Mlinarić. Trener: Ante Šimundža.
Olimpija: Šeliga, Fink, Jović, Zarifović, Delamea Mlinar, Božič, Lovrečič, Omladič, Trifković, Nikezić, Valenčič. Klop: Džafić, Baskera, Ivelja, Vincente, Gerić, Kovačević, Bešić. Trener: Andrej Razdrh.

1′ S sredine s začeli igralci Olimpije.
3′ Prosti strel za črno-bele na levi strani. Iz približno 20 metrov je poizkusil Vaš, a so Ljubljančani žogo izbili nazaj v polje.
6′ Obe ekipi zaenkrat brez pravih priložnosti, nekoliko več pa so pri žogi domači igralci.
8′ Kot za Muro. Izvedel ga je Arpad Vaš, zeleno-beli so žogo izbili v avt.
10′ Sodnik Slavko Vinčič je pokazal dva rumena kartona, na strani Mure ga je dobil Mario Saćer, na strani Olimpije pa Damjan Trifković.
15′ Po podaji Ploja iz leve strani, s kakšnih 25 metrov, je do žoge prišel Vaš, ki je sam prodrl v kazenski prostor, uspel preigrati Delameo nato pa nastreljal ljubljanskega vratarja.
19′ Dvojna podaja Majera in Boharja, ki je streljal z desne strani s petih metrov, Šeliga je strel odbil do Majerja, kateri je znova poizkusil s podajo, tokrat do Saćerja, vendar je bil slednji prenizek in žoga je končala v avtu.
23′ Po prostem strelu na desni strani z roba igrišča poizkuša Omladič, domači žogo izbijejo v kot, ki ga Olimpijini igralci niso uspeli izkoristiti.
26′ Nova priložnost črno-belih iz protinapada. Ploj je z leve strani podal na desno do Boharja, ki je poizkusil podati do Saćerja, vendar je pri tem zadel Zarifovića od katerega se je žoga odbila nazj v polje. V ljubljanskem proti napadu je Ploj podrl Jovića, za kar si je prislužil rumeni karton.
29′ Po kotu Zmajev iz leve strani Muraši žogo odbijejo v nov kot, tokrat na desni strani. Izvede ga Omladič, kateri centrira do Nikezića, ta z glavo poizkuša zadeti mrežo, a Draković njegov strel zanesljivo ubrani.
30′ Še en kot Ljubljančanov, žoga spet v roke Drakovića.
32′ Proti napad Murašev, po mnenju sodnika pa je bil Saćer v prepovedanem polužaju, tako da je bila akcija domačih prekinjena.
34′ Samostojni prodor Boharja po desni strani. Na pravem mestu Šeliga.
37′ Rumeni karton za Matica Maruška.
40′ Rumeni karton na strani Olimpije – Antonio Mlinar Delamea.
41′ Po prostem stru za domačine, z leve strani poizkuša Vaš, žogo poda do Kurbusa, ki z glavo strelja visoko čez gol.
43′ GOOOOOL. Proti napad Olimpije. Valenčič je prodrl po levi strani, streljal na gol kjer je Draković žogo odbil, na pravem mestu je bil Nikezić, ki je zadel za 0:1.
45′ Po prerivanju v kazenskem prostoru Mure, je rumeni karton dobil Zarifović. Sodnik je za tem odpiskal konec prvega polčasa.

46′ Menjava v domačem taboru. Iz igre Mario Saćer, v igro Vedran Vinko.
48′ V naletu Muraši. Po vrsti so streljali Maruško, Bohar, Ploj, še enkrat Bohar, Ljubljančani so vse poizkuse izbili.
52′ Na dvajsetih metrih je do žoge prišel Vinko, podal do Ploja, ki je podal Vašu, kateri se je zapletel, do žoge je nato prišel Rep, ki je močno streljal iz 15 metrov, Šeliga pa je njegov strel ubranil.
57′ GOOOOOL. Po predložku z desne strani je napako naredil Majer, žoga je prišla do Nikezića, le ta je podal do Valenčiča, ki je iz bližine zadel za vodstvo Olimpije z 0:2.
60′ Menjava na strani Olimpije. Igro je zapustil Božič, namesto njega pa bo zaigral Ivelja.
62′ Druga menjava pri Muri. Iz igre odhaja Arpad Vaš, vstopa pa novinec Josip Mlinarić.
65′ GOOOOOOOOOOL. 0:3 za Ljubljančane. Trifković je na desni strani lepo zaposlil Valenčiča, ki je podaljšal do Nikezića, slednji pa je žogo prepustil Omladiču, ki je brez težav premagal Drakovića.
72′ Rdeči karton za kapetana domačega moštva Matica Maruška.
75′ Menjava pri gostih. Namesto Lovrečiča je v igro vstopil Gerič. Prav tako so še zadnjo menjavo opravili črno-beli pri katerih je igro zapustil Ploj, vstopil pa je Kozar.
80′ Prekršek Majerja nad Geričem, po katerem so gostje imeli prosti strel. Izvedel ga je Trifković, Mörec pa je žogo izbil v polje.
81′ Zadnja menjava tudi pri gostih. Nikezića je zamenjal Bešić.
86′ Lepo priložnost za Zmaje je zapravil Bešić, ki je iz kakšnih dvanajstih metrov zgrešil vrata.
90′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Nov poraz Mure je zapečatil Ivelja, s pravim evrogolom v desni zgornji kot Drakovićevih vrat.
90’+ Konec zanimive tekme, kjer so si Muraši zaslužili več kot kaže končni rezultat.

Avtorica: Saša Hidič