Nogometaši Triglava in Maribora so se pomerili na drugi polfinalni tekmi v Mariboru, na kateri so gledalci videli zanesljivo zmago domačih. Mariborski kapetan Marcos Tavares je dosegel tri zadetke in popeljal svojo ekipo v finale, kjer se bodo srečali s starimi znanci Celjani, ki so obe tekmi z Aluminjem odigrali neodločeno, vendar so zaradi gola v gosteh postali prvi finalisti. Tako bo 29. maja na stadionu Bonifika v Kopru ponovitev lanskega obračuna Maribor – Celje, ki so ga dobili Mariborčani po streljanju enajstmetrovk.

Pokal Slovenije – povratna tekma polfinala. Glavni sodnik: Vojko Goričan.
Maribor: Ljudski vrt, 2000 gledalcev.

MARIBOR 3:0 TRIGLAV
Strelci: Tavares (50, 73, 76)

Maribor: Handanović, Milec, Potokar, Arghus (72 Mevlja), Viler, Ibraimi, Mertelj, Cvijanović (74 Filipović), Mezga, Berić, Tavares (84 Smrekar). Trener: Darko Milanič.
Triglav: Pelko, Šturm, Stojnić, Zolić, Šmit, Jelar, Pokorn (87 Udovič), M. Poplatnik. A. Poplatnik (56 Krcić), Bubanja, Đurković (82 Sever). Trener: Dušan Kosić.

Na zadnjih dveh tekmah se je Triglav kar uspešno zoperstavil favoriziranemu Mariboru, saj se je prva polfinalna tekma v Kranju končala z neodločenim izidom, prvenstvena tekma pa z zmago Maribora. Na obeh tekmih so Mariborčani dosegli zadetek tik pred koncem srečanja. Danes pa Triglav žal ni nič pokazal, da bi si zaslužil napredovanje v finale. Igra Kranjčanov je bila prepočasna, premalo natančnih izdelanih akcij, precej napačnih podaj, Mariborčani pa so jih tudi prisilil, da so se večinoma le branili. Na koncu so se vijoličasti s pomočjo hat-tricka kapetana Marcosa Tavaresa veselili zaslužene zmage in uvrstitve v finale pokala.

Srečanje v Ljudskem vrtu so po pričakovanjih bolje začeli domači nogometaši, ki so Kranjčane stisnili že visoko na njihovi polovici in jim povsem onemogočili in nadzirali igro. Na prvo priložnost smo čakali do 23. minute, ko Marcos Tavares ni izkoristil dobre podaje Mitje Vilerja, saj je streljal čez gol. V 35. minuti pa so se prebudili tudi Gorenjci. V protinapad je stekel Davor Bubabja, ki je našel Enisa Đurkovića. Najboljši kranjski napadalec je prišel pred Jasminom Handanovićem in streljal, a je mariborski vratar žogo poslal v kot. Prvi polčas se je končal brez zadetkov.

Drugi polčas se je pričel brez sprememb. Zopet prevlada in pritisk Maribora na igrišču. Triglavani pa so bili že utrujeni. Maribor je v 50. minuti izkorustil padec koncentracije  gostov in povedel v 50. minuti. Po napaki domače obrambe je Mitja Viler znova našel Tavaresa, ki pa tokrat ni zatajil in zadel za 1:0. Dvoboj je bil v tem trenutku že odločen, Mariborčani so še naprej držali žogo v svoji posesti in z lahkoto kontrolirali srečanje. Trener Dušan Kosić je opravil prvo menjavo, nerazpoloženega Aleša Poplatnika je zamenjal Alen Krcić. Potem pa sta sledili še dve napaki Kranjčanov, ki so bili neuspešni pri postavljanju in lovljenju domačih napadalcev v prepovedani položaj. Mariborski kapetan Marcos Tavares je izigral obrambo gostov najprej v 73. minuti, ko mu je žogo podal Martin Milec, Brazilec pa je s samostojno akcijo zaključil in povišal vodstvo. Tri minute pozneje je Marcos Tavares dosegel še 3. zadetek. Do žoge je prišel Željko Filipović, Dejan Mezga pa jo je podal do mariborske devetice, ki je z leve strani še tretjič zatresla mrežo. Gorenjci so se po tretjem prejetem golu predali in praktično nehali igrati, tako da je Maribor na koncu zasluženo napredoval v finale.

Avtorica: Aljaska