Nogometaši Nafte se po letu dni premora vračajo med slovensko prvoligaško elito. Na povratnem obračunu kvalifikacij za popolnitev prve lige so Lendavčani na domačem terenu z 1:0 ugnali Primorje in Ajdovce poslali v drugo ligo.


Veliki junak Lendavčanov je postal Amadej Maroša, ki je edini zadetek na srečanju zabil v tretji minuti sodnikovega dodatka in vendarle kronal eno od številnih priložnosti, ki si jih je Nafta priigrala skozi celotno srečanje. Domača zasedba je bila nevarnejša že v prvem polčasu, po odmoru pa so plavi še močneje stopili na plin in povsem nadigrali sinove burje. Gostujočega čuvaja mreže, ki se je nekajkrat izkazal z odličnimi obrambami, je dvakrat rešil tudi okvir vrat.

Nafta 1903 – Primorje 1:0 (0:0) *1:0
Maroša (90+3′)

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od R. Š.
Naloži več novic iz 2. liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Gajser ni več trener knapov

Turbulentni tedni v pisarnah velenjskega Rudarja se bodo po pridobitvi tekmovalne licence …