Mariborčanom je uspelo! Z remijem 2:2 in s skupnim 3:2 so se vijoličasti znova uvrstili na zadnjo stopničko pred skupinskim delom Lige prvakov. Še četrtič zapored bodo tudi jesen preživeli v evropskih tekmovanjih. Maribor je povedel v 36. minuti, ko se je v gneči pred golom najbolje znašel Ibraimi, a se je polčas končal z izidom 1:1, zadel je Ben Haim. Izraelci so v 54. minuti povedli preko Ben Basata, ki je izkoristil trenutek nezbranosti mariborske obrambe, a veselje ni bilo dolgo, saj je že v naslednjem napadu po natančnem predložku Vilerja za končnih 2:2 še drugič danes zadel Ibraimi. Evropska jesen je znova tu, če bo ta v Ligi prvakov ali Evropski ligi, pa bo znano 26. ali 27. avgusta, ko bo odigran povratni obračun playoffa Lige prvakov.

Liga prvakov – druga tekma tretjega kroga kvalifikacij. Sodnik: Martin Strömbergsson.
Larnaca: Antonis Papadopoulos, 1000 gledalcev.
MACCABI TEL AVIV 2:2 MARIBOR
Ben Haim (42′); Ben Basat (54′); Ibraimi (36′, 55′)

Menjave
Maccabi Tel Aviv: Prica – Garcia (46′), Igiebor – Ben Harush (63′), Einbinder – Ben Haim (71′)
Maribor: Mendy – Tavares (67′), Mertelj – Dervišević (73′), Sallalich – Vršič (85′)

MACCABI TEL AVIV
[team1]

MARIBOR
[team2]

Mariborčani so pogumno odprli povratni obračun in zapretili že v 2. minuti srečanja, ko se je po natančnem predložku Vilerja ob bližnji vratnici najbolje znašel Tavares, zvito streljal z glavo, a je vratar Pablo s skrajnimi močmi odbil v kot. Pred izraelskimi vrati je bilo vroče tudi v 10. minuti, ko je po kotu Vršiča domači vratar Pablo slabo izbil, pred Tavaresem pa je na drugi vratnici izbil Radi. Že minuto zatem so zapretili tudi Izraelci, z roba kazenskega prostora je mimo desne vratnice sprožil Ben Basat, ki so mu mariborski branilci pustili preveč prostora. Tudi v nadaljevanju je bil obračun precej dinamičen, a si večjih priložnosti obe ekipi nista priigrali, nevaren predložek Stojanovića je končal v rokah Pabla, ki ni imel težav niti s poizkusoma Vršiča in Derviševića, ki sta v 21. in 23. minuti neuspešno merila z razdalje. V 27. minuti je Rajčević po predložku z desne strani igrišča z glavo izbil pred Zahavijem, po podaji s kota pa je Radi z glavo meril mimo vrat. Nato so Izraelci pritisnili na polovico vijoličastih, v 34. minuti pa je po podaji Ben Haima nekoliko z desne streljal Zahavi, a meril točno v naročje Handanovića. Vijoličasti so minuto kasneje odgovorili z zadetkom, ko je Tavares na levi polovici kazenskega prostora zaposlil Boharja, ki je sprožil z desnico, Pablo je odbil v igrišče, v gneči pred golom pa se je najbolje znašel Ibraimi in žogo ob desni vratnici spravil za hrbet Pabla, ki je bil sicer blizu obrambe. Vodstvo Maribora ni bilo dolgo, saj je v uvodu 42. minute Ben Haim po podaji Mikhe pobegnil Stojanoviću in s strelom po tleh ob desni vratnici premagal nemočnega Handanovića.

Tudi drugi polčas so, kljub temu da je domači strateg Oscar Garcia ob polčasu namesto branilca Carlosa Garcie v igro poslal napadalca Radeta Prico, bolje odprili Mariborčani, saj je Vršič v 50. minuti po strelu z roba kazenskega prostora za las zgrešil desno vratnico. Na nasprotni strani Handanović ni imel težav s poizkusom Mikhe, ki je meril z 20 metrov. V 53. minuti pa so nogometaši Maccabije le izigirali mariborsko obrambo. Radi je v kazenskem prostoru zaposlil Zahavija, čigar strel je Rajčević sicer blokiral, a se je žoga odbila do osamljenega Ben Basata, ki je s strelom po tleh ob desni vratnici zadel za 2:1. A Mariborčani so izenačili že v naslednjem napadu. Tavares je žogo popeljal na polovico Maccabija, Viler pa je z natančnim predložkom ob levi vratnici zaposlil Ibraimija, ki je izkoristil višek prostora in z glavo po diagonalnem strelu čez Pabla zadel v daljši kot domačih vrat. Nato so pobudo razumljivo znova prevzeli Izraelci, ko je Zahavi nevarno prodrl po desni strani kazenskega prostora, a po strelu iztržil le kot. V 65. minuti je z močnim strelom z leve strani skušal domačega vratarja premagati Vršič, a je bil Pablo na pravem mestu in je žogo odbil. V naslednji minuti pa je bilo znova vroče v mariborskem kazenskem prostoru, a Ben Basat ni izkoristil trenutka nezbranosti nogometašev v vijoličastem in s 14 metrov sprožil mimo desne vratnice. Tudi v zadnji četrtini obračuna na Cipru so Izraelci iskali tretji zadetek, a napadi vse do zadnjih desetih minut niso prinesli resnejšega zaključka. Vroče je bilo predvsem v 82. minuti, Radi je po predložku z leve strani igrišča v prvem poizkusu zgrešil žogo, v drugo pa je po nekaj zmede in težavah z golove črte izbil Stojanović. Maccabi je nov nevaren napad izpeljal minuto kasneje, ko se je ob desni vratnici, po predložku z desnega roba igrišča, znašel Mikha, a je strel Handanovića z levo nogo odbil. Minuto po vstopu v igro se je v priložnosti znašel še rezervist Sallalich, a z 11 metrov streljal mimo leve vratnice. Zadnja priložnost na tekmi je pripadla Boharju, a je obetavni Prekmurec zgrešil okvir vrat.