V Prvi ligi Telekom Slovenije že imamo zmagovalca, ni pa še jasno, kdo bo ob Radomljah še znašel v coni izpada v 2. SNL. Najbližje devetemu mestu sta Gorica in Krka, med katerima je razlika pred današnjim krogom znašala šest točk, kar pomeni, da je Krka za obstanek potrebuje le še točko. Dolenjci so danes na domačem Portovalu pričakali prvake iz Maribora. Ante Šimundža, ki se je pred dnevi znašel listi želja splitskega Hajduka, je na igrišče poslal igralce, ki so letos igrali nekoliko manj, medtem ko so želeli Novomeščani obstanek v Prvi ligi proslaviti že pred domačimi gledalci.

Prvi del prvega polčasa je zaznamovalo veliko število napak, zaradi česar pravih priložnosti tudi ni bilo. Prvo so si  pripravili domači, za katere je s 25 metrov sprožil Danijel Rašić, a je nekdanji vratar novomeške ekipe, Obradović, strel obranil. Na tej tekmi je bil v odlični formi Sintayehu Sallalich, ki je preko desnega krila ogrožal vrata Krke. Najprej je v 14. minuti podal do Mendyja, vendar je Žižić blokiral njegov poizkus. V 33. minuti je na sceno zopet stopil tandem Sallalich-Mendy. 28-letni Francoz tudi tokrat ni dobro zaključil, a se je žoga odbila do Vilerja, ki je z močnim strelom zatresel prečko. Že tri minute kasneje pa je padel zadetek, ki so ga Mariborčani že dolgo napovedovali. Sallalich je iskal prostor za novo podajo pred gol, ki pa ga ni našel, zato se je odločil za strel. Žoga je ob bližnji vratnici končala v mreži Mitrovića, ki je bil premagan šele tretjič na zadnjih petih tekmah. Ob zaključku polčasa pa je Mendy po lepi akciji s Sallalichom le zabil šesti zadetek v letošnji sezoni in tako razžalostil 300 navijačev, ki so tiho upali na slavje domačih.

V drugem polčasu so varovanci Andreja Kastrevca v igro vstopili zelo motivirano in agresivno, vendar je Maribor brez večjih težav odbil napade Novomeščanov. Dolenjci so si za nameček privoščili še napako, ki bi jo Mariborčani morali pretvoriti v zadetek. Obramba Krke je stala na sredini terena, ko je Mendy spustil globinsko žogo do Zahovića, ki je stekel sam proti golu. Napadalec Maribora je žogo proti golu vodil v počasnem ritmu, nevedoč, da ga lovi v zadnjem času zelo razpoloženi Žižić, ki je naposled žogo tudi dobil in preprečil povišanje vodstva. Rezultat 2:0 pa na semaforju ni ostal dolgo, saj je nov samostojni prodor uprizoril Sallalich in tudi tokrat zatresel domačo mreža, ki je osem minut pred koncem tako zaostajala za tri zadetke. V 84. minuti je mariborsko prednost z dobrim zaključkom in s prvencem zmanjšal Aniekan, a je bilo za preobrat na Portovalu že prepozno.

Zaradi zmage Gorice bomo tako v zadnjem krogu spremljali končno odločitev o obstanku, vendar v prednosti ostaja Krka, ki se bo v zadnjem krogu pomerila z že odpisanimi Radomljami. Mariborčani bodo medtem v Ljudskem vrtu proslavili še trinajsto zvezdico, ko se bodo na zadnji tekmi sezoni pomerili s pokalnimi prvaki iz Kopra.