Danes sta se na tekmi 17. kroga Prve lige Telemach v Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Aluminij. Vijoličasti so uspeli nadaljevati zmagoviti niz in se tako povzpeli na vrh lestvice.

V 7. minuti so domači prišli do prve priložnosti na tekmi. Na levi strani je do strela prišel Mailk Sellouki, a je njegov strel obranil vratar Luka Janžekovič. V nadaljevanju tekme so Mariborčani sicer imeli žogo v svoji posesti, a do naslednje prave priložnosti niso prišli vse do 24. minute, ko je bilo v kazenskem prostoru Aluminija kar precej pestro. Nkami je spodrsnilo pred Sirkom, ki je ob tem tudi sam skoraj padel, vendar je žogo vseeno uspel poslati v sredino kazenskega prostora, kjer je na koncu do strela prišel Žugelj, a gostujoči čuvaj mreže se je zopet izkazal. Sodnik Nejc Kajtazović kljub precejšnjemu prerivanju in ostrim štartom na koncu ni dosodil ničesar. V 26. minuti je po podaji Žuglja z glavo poskušal Sirk, a je bil Janžekovič ponovno na mestu. V 41. minuti je z velike razdalje poskusil Martin Milec, vendar je meril nekoliko previsoko. V 42. minuti je po napaki domače obrambe Sirk ukradel žogo in jo podal do Mudrinskega, ki je z močnim zatresel mrežo. Globoko v sodnikovem dodatku so gostje zapravili priložnost z indirektnega prostega strela. Krefl je prišel do strela, vendar je bil povsem nenatančen. Ob koncu prvega dela so vijoličasti vodili z 1:0.

Na začetku drugega polčasa nismo videli veliko akcije, prvih deset minut je minilo praktično brez nevarnejših priložnosti. Šele v 56. minuti so prvi zapretili nogometaši Aluminija. Prša je na levi strani kazenskega prostora ukanil domačega branilca, a nato udaril preko vrat Ažbeta Juga. Trinajst minut kasneje je Ognjen Mudrinski ponovno izkoristil globinsko podajo in poskušal s strelom z desne strani, a je tokrat zatresel le zunanji del mreže. V 78. minuti je razpoloženi Rok Sirk asistenci iz prvega polčasa dodal še zadetek. Po ostri podaji Sikoška je z glavo povišal prednost domačih na 2:0. Proti koncu drugega polčasa so Mariborčani kljub vodstvu še naprej poskušali zadeti. v 89. minuti je z večje razdalje streljal Repas, njegov strel pa je z novo izvrstno obrambo ustavil Janžekovič. V 90. minuti je Azemović v svojem kazenskem prostoru podrl Požega Vancaša in sodnik Kajtazović je pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je uspešno izvedel Rok Kronaveter in s tem postavil končni rezultat 3:0.

NK Maribor – NK Aluminij Kidričevo 3:0 (1:0)

Strelci: Mudrinski (42.); Sirk (78.); Kronaveter (90+1)