Na drugi pripravljalni tekmi v Turčiji so nogometaši Maribora remizirali z drugouvrščeno ekipo srbskega državnega prvenstva, Crveno zvezdo. Obračun vijoličastih in rdeče-belih v zimskem Beleku se je končal z rezultatom 1:1.

Mariborski strateg Radovan Karanović se je na današnjem srečanju odločil za bolj tekmovalen pristop in je v 90 minutah uporabil samo dve menjavi, saj njegovo moštvo že jutri opoldne čaka še obračun proti Voždovcu. Mreži sta se tokrat zatresli po enkrat na vsaki strani, oba zadetka pa sta padla že v prvem polčasu. Mariborčani so proti nekdanjim evropskih klubskim prvakom povedli v 18. minuti, ko je Martin Milec prodrl po desni strani in pred kazenskim prostorom nasprotnika našel Ognjena Mudrinskega, ki je spretno zaključil in zatresel mrežo nekdanjega kluba. Le dobrih deset minut kasneje so Srbi rezultat poravnali, za končnih 1:1 pa je poskrbel Ohi Omojiuanfo.

Mariborčane jutri ob 12. uri čaka nova turška preizkušnja, nasprotnik bo šestouvrščena ekipa srbske superlige, Voždovac.

Maribor – Crvena zvezda 1:1 (1:1)
Mudrinski (18′); Omojiuanfo (27′)
Začetna postava Maribora: Jug, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek, Makoumbou, Antolin, Alvir, Žugelj, Šturm, Mudrinski. Igrala sta še: Repas, Sirk.