Kljub temu, da sezona še ni zaključena, so nogometaši Maribora odigrali prijateljsko tekmo v Zaboku, kjer je lokalni nižjeligaš slavil odprtje novega nogometnega igrišča.

Dogodek je bil precej slovesen in je privabil številne pomembne ljudi iz hrvaške politike in športa. Med njimi sta bila tudi predsednik države Zoran Milanović in predsednik Hrvaške nogometne zveze (HNS) Marijan Kustić. Kot gost je seveda bil udeležen tudi strateg Maribora Damir Krznar, ki prihaja prav iz Zaboka. Eden od razlogov za gostovanje 16-kratnih slovenskih prvakov je bil tudi zgodovinski. Mladost Zabok je namreč prvi klub, ki ga je Maribor gostil v Ljudskem vrtu, in sicer 25. junija 1961. Obračun se je takrat zaključil z domačo zmago 3:2, kljub temu, da je glavna tribuna še bila v izgradnji, pa ga je spremljalo tri tisoč gledalcev.

Mariborčani so sredi hrvaškega Zagorja igrali v kombinirani postavi, obračun pa je namesto standardnih 2×45 minut trajal 2×40 minut. Štajerci so v prvem polčasu merili moči proti ekipi Mladost Zabok, v drugem pa so nasprotniki bili člani ekipe NK Rudar Dubrava. Krznar je priložnost za igro ponudil številnim mladim nogometašem, med njimi sta se znašla tudi 16-letna Nal Lan Koren in Mark Kramberger. Dvoboj pred približno 400 gledalci se je zaključil s prijateljskih 2:2.

Mladost Zabok/Rudar Dubrava – Maribor 2:2 (0:2)
Cujzek (52′, 72′); Alijagić (5′), Čuk (29′)
Prva postava Maribora: Bergsen, Ferčec, Mitrović (59′ Kramberger), Hunjet, Mikluš Senekovič, Lorber, Dizdarević, Ishaq Rafiu, Čuk, Alijagić, Sirk. Igrali so še: Pridgar, Kolednik, Kramberger, Katič, Koren, Tavares.

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…