Nogometaši Maribora so svojo evropsko pot končali v drugem krogu kvalifikacij za konferenčno ligo, potem ko v Ljudskem vrtu niso uspeli nadoknaditi zaostanka s prve tekme. Še več, švedski pokalni prvak Hammarby je slavil tudi v štajerski prestolnici.

Odločilni trenutek srečanja, pred natanko 5.025 gledalci, se je zgodil že v peti minuti srečanja, ko je David Accam prejel podajo na levi strani in odlično prodrl pred vrata Ažbeta Juga ter nato akcijo še uspešno zaključil za vodstvo z 0:1. Mariborčani so skozi večji del prvega polčasa ponovno imeli velike težave z agresivno in fizično igro Švedov, ki so napade vijoličastih brez večjih težav odbijali še preden so ti prišli do njihovega kazenskega prostora. Tudi zato so se vijoličasti osredotočali predvsem na strele od daleč, enega takšnih pa je tik pred odhodom na odmor sprožil Blaž Vrhovec, vendar je njegov poizkus zaustavila prečka.

V drugem delu so Mariborčani prikazali dobro igro in vseskozi napadali, medtem ko so se Švedi, zadovoljni z visokim skupnim vodstvom, zadovoljili z branjenjem rezultata. Že po nekaj minutah nadaljevanja je gostujoči čuvaj mreže Oliver Dovin ponovno bil premagan, vendar je tudi strel Martina Milca zaustavila prečka. V 66. minuti je blizu zadetka bil Vrhovec, ki je streljal iz okrog 20 metrov, vendar se je tokrat Dovin izkazal z izjemno obrambo. Devetnajstletni vratar se je izkazal tudi v zaključku dvoboja, ko je dvakrat ustavil poizkus Nina Žuglja, v sodnikovem dodatku pa je zaustavil tudi odličen poizkus Milca in ostalo je pri minimalni zmagi Švedov, ki bodo v tretjem kvalifikacijskem krogu igrali proti srbskemu Čukaričkemu.

Maribor – Hammarby 0:1 (0:1) *1:4
Accam (5′)

Zaos tali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratn…