V povratnem srečanju 1. kroga kvalifikacij za Ligo prvakov je Maribor doma prišel še do druge zmage, ter s skupnim rezultatom 5:0 izločil islandski Valur. Vijoličasti so se z zmago uvrstili v 2. krog kvalifikacij, kjer jih že prihodnji teden čaka srečanje proti švedskemu AIK Stockholmu.

Maribor, Ljudski vrt, gledalcev 6.716

Maribor : Valur 2:0 (2:0) 5:0* skupni rezultat

Kronaveter 11`, Tavares 32`

Maribor: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec (74` Kramarić), Cretu, Hotić, Kotnik (57` Mešanović), Kronaveter (57` Požeg Vancaš), Tavares

Valur: H. Halldorsson, Saevarsson, Omarsson, Sigurbjörnsson, Jonsson, H. Sigurdsson (19′ Petry), Ingvarsson, K. Sigurdsson (77` Hedund), Bartalsstovu, Adolphsson (62` Ingason), Pedersen

Srečanje so podjetnejše pričeli nogometaši Maribora, ki so bili izjemno blizu vodstva že v 3. minuti srečanja, ko je bil Halldorsson že premagan a je poskus Dina Hotića ustavila prečka. V 11. minuti srečanja je sledilo vodstvo vijoličastih. Najprej je z lepo globinsko žogo Martin Milec zaposlil Dina Hotića, po prodoru z desne podal v sredino samemu Roko Kronavetru, ki je poskrbel za vodstvo in veselje na tribunah Ljudskega vrta.

Po dobre pol ure igre je sledilo povišanje vodstva vijoličastih, po lepi podaji Andreja Kotnika do Marcosa Tavaresa, je kapetan z natančnim strelom po tleh poskrbel za občutnejše vodstvo, ter petardo v skupnem seštevku dveh tekem.

V končnici polčasa so si svoje priložnosti ustvarili tudi Islandci, bili blizu dobrih pet minut pred iztekom polčasa, ko je glavni sodnik Joao Pedro Silva Pineherio pokazal na belo točko, a ga je popravil njegov pomočnik, tako da se rezultat ni spremenil.

V drugi polčas so bistveno boljše vstopili vijoličasti, ki so si najprej preko Blaža Vrhovca priigrali dve priložnosti, ki sta ostali neizkoriščeni. V 65. minuti je poskušal Požeg Vancaš a je Halldorsson uspešen, le štiri minute zatem je poskušal Dino Hotić, s podobnim strelom kot v začetku srečanja, a je bil nenatančen.

Vse do konca srečanja so bili podjetnejši Mariborčani, ki so tako srečanje brez večjih težav pripeljali do konca, ter z skupno zmago 5:0 potrdili napredovanje v 2. krog kvalifikacij.