Maribor je v turškem Beleku odigral naslednjo pripravljalno tekmo, pomerili so se z  ekipo FC Dila Gori, ki v gruzijskem prvenstvu na tretjem mestu in tekmo zanesljivo dobili s 3:0. Mariborski trener Ante Šimunda je zaigral s spremenjeno postavo, saj ima večina nogometašev Maribora, ki so včeraj sodelovali pri prestižni zmagi nad Litexom imajo danes prosto popoldne, zato je mariborski trener ponudil priložnost tudi nekaterim mladincem.

Slovenski prvak je že od samega začetka narekoval ritem igre in si priigrali nekaj priložnosti za zadetek.Velja omeniti poskusa Vršića in Sirka, ki sta usmerila žogo ob levi vratnici. V 29. minuti pa je današnji kapetan Mertelj z lepim zadetkom popeljal vijoličaste v vodstvo. Gruzijski vratar Shekriladze, ki je pred tem  ustavil nevaren prodor Sirka, ni mogel preprečiti novega vodstva Maribora, ko je niz podaj z udarcem iz obrata dokončal Zahović. Tik pred odmorom je Cvijanović imel lepo priložnost za povišanje vodstva, vendar je Shekriladze njegov strel odbil v kot. V drugem polčasu nič novega, Mariborčani, ki so ob polčasu opravili eno menjavo, namesto Mezge je zaigral Dino Hotić, so še naprej gospodarili na igrišču. Toda vseeno so prvo najlepšo priložnost imeli Gruzijci, ko je Koshkadze izvajal prosti strel,  žoga se je od obrambnega zidu odbila v prečko. V 56. minuti pa so Mariborčani vodili že s 3:0. Stojanović je ušel po desni strani, podal v kazenski prostor in Hotić je brez večjih težav zabil žogo v mrežo. Čez tri minute je bil Zahovič blizu drugega zadetka, vendar mu je Shrekriladze ubranil udarec. V naslednjem napadu je Zahovič po prekršku Tomashvilija obležal v kazenskem prostoru, vendar lokalni sodnik ni dosodil enajstmetrovke. V končnici sta zaigrala še dva mladinca Hajrić in Vujčić, toda izid se do konca tekme ni spremenil in ostalo je pri visoki zmagi Maribora s 3:0.

Naslednja preizkušnja Mariborčane čaka že v torek, 11. 2., ko se bodo pomerili z srbskim prvakom Partizanom iz Beograda.

MARIBOR 3:0 FC DILA GORI
Mertelj (29), Zahović (37), Hotić (56)
Maribor: Cotman, Stojanović (77 Vujčić), Vuklišević, Živko, Trajkovski, Vršić (60 Moravac), Mertelj, Cvijanović, Mezga (46 Hotić), Zahović (81 Ceppelini), Sirk (77 Hajrić). Trener: Ante Šimundža.